Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tehetnék a vidrák ellen?

Mit tehetnék a vidrák ellen?

Figyelt kérdés
Van nekünk egy kis halastavunk be van kerítve még raktunk szögesdrótot az aljába de mindig kiássa a kerítés alatt a földet mit kéne csinálnom akármit elfogadok válaszul csapdát riasztót akármit mert raktam bele vagy 300 halat és most meghálóztam nincs benne csak egy ponty meg egy kárász.

2012. júl. 15. 17:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
a vidra tudtommal védett állat, nem ejtheted csapdába/ölheted meg. oké, h te azt hiszed, ez a te halastavad, de ő ezt nem tudja. valójában kiszakítottál egy darabot a természetes élőhelyéből.
2012. júl. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
60%

Eszmei érték: 250 000 Ft


Így ejtsd csapdába.

2012. júl. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

A helyi hal- vagy vadgazdaságot (nem is tudom kihez tartoznak) kell megkeresni, hogy adjanak ötletet, vagy adjanak kölcsön élve fogó csapdát! Tudom neked nem vigasz, de esetleg kérhetsz kártérítést. Szegény vidrák most vannak visszatelepítés alatt (vagy azok a hódok?), ettől csak többen lesznek!

Létezik egyébként egy úgynevezett vakondháló, ami nem olyan drága, csak le kell tenni 20-30 cm mélyre. Tekercsben van, szabható, foltozható (vakond ellen tényleg tökéletes!), nem tudom vidraügyben mit bírna!

2012. júl. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
hogy szakítottam el egy részét az élőhelyéből mikor a halastavam helyett szántóföld volt de mellette van egy kanális (de a vizet nem innen szívtuk hanem talajvíz van benne ) amiből már teljesen kipusztitoták a halat onnan jön át sokan vannak mint a nyű akkor mit védik el vannak szaporodva itt mint állat de nem baj itt az ideje egy kis ritkitásnak !!! Az élvefogó csapdát megpróbálom!
2012. júl. 15. 17:40
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem értem hogy van nyolcvan4 százalékod kedves első biztos alig válaszoltál vagy hármat és onnan is lefele mutató kezecskéket kaptál!
2012. júl. 15. 17:43
 6/22 A kérdező kommentje:
meg te is 2 dik!
2012. júl. 15. 17:44
 7/22 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem, miért támadsz. Inkább meg kéne köszönnöd, hogy figyelmeztetünk a következményekre, mielőtt valami hülyeséget csinálnál!
2012. júl. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Figyu arról nem én tehetek hogy máshol nincs vidra de itt egy csomó vagy 100 és ezzel nem is túlzok a halál utoléri mindet mit gondoltok miért védett mert irtottak kifele se így pusztult kifele ráadásul nem is eszi semmi így hat ki is halhat mert kártékony nem mint a légy az is kártékony de nagyon sok madár eszi így nem szabad teljesen kiirtani!
2012. júl. 15. 22:55
 9/22 anonim ***** válasza:
70%
VIDRA???? Te jó isten? Neked VIDRÁD van? És te ELLENE akarsz tenni valamit? Felfogod, miről beszélsz? Alig van belőle Mo.-n, a Kis-Balatonon is nagy szerencséje van annak, aki megpillant egyet, te meg csapdázni akarod? Hát te nem vagy észnél. Ez kb. olyan, mintha kerecsensólyomra akarnál lőni, mert zavarja az ürgetenyészetedet. Én ki sem mernék ilyen kérdést írni, mert attól félnék, hogy hátba lőnek.
2012. júl. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:

Azokon a helyeken, ahol a vidra területet foglal és szaporodik egyértelműen olyan környezeti feltételek állnak a rendelkezésre, amelyek az adott élőhely megfelelő, optimális minőségét jelzik. Ennek szerintem örülnöd kellene. A másik meg az, hogy tévhit, hogy a vidrák naponta 6-10 kiló halat esznek meg, vagy csak kedvtelésből megölik őket, mint az is, hogy ahol megjelenik egy vidra, ott rövidesen nagyobb populáció alakul ki.

Sajnos az ilyen gondolkodású emberek miatt kellett visszatelepíteni a vidrákat Magyarországra, mint te.

2012. júl. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!