Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tartható ekkora helyen 2...

Tartható ekkora helyen 2 mongol futóegér?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősünk, aki megunta a két mongol futóegerét. És nem tudja sehova se adni, arra gondoltunk átvállalnánk őket, de csak egy 35x45cm alapterületű 45cm magas akváriumban tudnánk őket elhelyezni. Nagyon kicsi ez nekik és felejtsük el, vagy azért ha ki lesznek engedve naponta elegendő?


A tetejére kellene valami rácsot tenni, hogy ne szökjenek ki?


Most 10 hónaposak elvileg, nem gond, hogy ilyen korban lesz gazdicsere? Nem fogja őket nagyon megviselni? Illetve meddig élnek körülbelül?

Félünk, hogy ha nem fogadjuk be, talán csak úgy elengedi őket...


Köszönök előre is minden normális választ!



2012. júl. 16. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én mongol futóegereim egy 45x75 cm alapterületű, 70 cm magas ketrecben vannak, és elég jól kihasználják a helyüket, nem hiszem, hogy az elég nekik... Azt mondjuk tudom, hogy nálam nagy helyük van, tehát ne ezt tekintsd minimumnak. Egy tenyésztő 50x40 cm minimumot adott meg terráriumnak, ez azért már közelebb van. Viszont idézet Wikipédiáról: "2-3 egyed tartásakor minimum 80x40 cm-es alapterületű és 50-60 cm magas terrárium szükséges"

A rácsos tető mindenképpen jól jön.

Viszont nem élnek olyan sokáig, átlag 2-4 évig, mint a hörcsögök.

2012. júl. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valamiben most is laknak. Könnyen lehet, hogy nem egy egérpalota, de mindenképp kérd el tőlük a ketrecet is.

(Így legalább jövőnyáron kisebb eséllyel kapsz tőlük újabb meglepetést...) És ha a ti terrátokkal összeépíthető, már talán elég nem kell azonnal bevásárolnod...


A minőségi gazdicsere egyetlen állatot se visel meg. :D

A mongik nagyon helyesek. Értékelni fogják ha jól bánsz velük! :)


Itt találsz egy mongol egeres fórumot:

[link]

2012. júl. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ponthegesztett rácsból, és egy fakeretből tudsz tetőt csinálni.
2012. júl. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, de nem tudom mitévő legyek... Amiben most vannak akvárium alapterülete sem hiszem, hogy jóval nagyobb, magasabbnak magasabb, de én is gondoltam, hogy rácsból és fakeretből csinálok tetőt. Viszont attól félek, hogy ha nincs lesúlyozva, akkor nem tudnák fellökni?


A mostani akváriumot megtartja az illető, nekünk meg ez a méret egy ekkora komódnak a tetején van, máshova meg nem nagyon tudnánk elhelyezni, ezért is kérdeztem, hogy elfér-e, mert nemigazán lenne lehetőség nagyobbra cserélni.


Én is olvastam ezt a 40x80-am ajánlást, azért is kérdezlek titeket. Most akkor mit tegyek?

2012. júl. 17. 14:54
 5/7 anonim ***** válasza:

Ragasztass bele üvegpolcokat, azzal megnöveled a területüket. Azt hiszem, azt amúgy is akkor szokták beleragasztani, mikor már kész az akvárium, szóval szerintem utólag is lehet.

Nekem a 2 kiscsajom 60x40x50-esben vannak, és van két nagy üvegpolcuk, de ők iszonyat hiperaktívak, nekik még néha a szobám is túl kicsi :) vannak sokkal nyugodtabb egerek is, akik elvannak kisebb helyen is, ha sokat foglalkozol vele.

2012. júl. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kicsit kijavítom magam, így utólag már nem biztos, hogy jó a polc bele, mert amellé nem árt, ha van egy ajtó is a terrán, mert különben nehezen fogsz hozzáférni. De, kisállat-kereskedésben csináltathatsz egy olyat, ami ilyesmi méretű, ajtóval, polccal. Meg lehet úszni olcsón is. Vagy ha nagyon ügyes vagy, akkor összeépíted egy hasonló méretű ketreccel ezt a terrádat, ami most van.
2012. júl. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4-5 évig is eléldegélnek (kivéve, ha szerencsétlenül járnak és daganatosak lesznek...)
2016. febr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!