Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 5 hónaposak a lány tengerimala...

5 hónaposak a lány tengerimalacaim és az egyik 25,5dkg, a másik meg 30dkg. Nem sok ez?

Figyelt kérdés
Elég nagy pocijuk van naponta 2x kapnak enni(reggel és este).
2012. júl. 16. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Súlyra ez egyáltalán nem tűnik soknak, sőt... mondjuk annyira nem vagyok otthon malactémában, nekem csincsilláim vannak, és ők 2-3 hónapos koruk körül mozognak ilyen súlyban, pedig ők kisebbek általánosságban. Mit adsz nekik enni? Nem lehet, hogy fel vannak fújódva? Vagy az nem lehet esetleg, hogy vemhesek?
2012. júl. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kizárt,hogy vemhesek,mert mindketten lányok és már 5 hónapja megvannak.

Eddig Yoyo tápot adtam nekik,de aztán vettem egy másikat (amit nagyon szeretnek)és azóta nem eszik meg a Yoyo tápot.Minden nap kapnak szénát és friss vizet.Hetente 3-4x kapnak gyümölcsöt vagy zöldséget ('k'kezdőbetűs z.-ket nem adok nekik.Salátát sem kapnak és paprikát sem.

2012. júl. 17. 10:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon kevésnek tűnik! A malacok 20 hetesen 60-80 dkg között szoktak lenni, itt egy grafikon 5 nőstény malac súlyáról születéstől 1 éves koráig:

[link]

Szólj, ha nem jön be a grafikon!

2012. júl. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Lemérem még egyszer mert lehet,hogy elmértem :)
2012. júl. 17. 11:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon kevés ez a súly! Zöldséget és gyümölcsöt minden nap kell nekik adni, 2 malacnak napi 2 maréknyit! Nem elég heti 3x,nem is értem,miért csak ennyit adsz nekik!
2012. júl. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ja és füvet is adok nekik de azt minden nap.

Rosszul állítottam be a mérleget bocsi.47dkg és 53,2dkg.

Anyukám azt mondta,hogy ne adjak nekik olyan sok kaját,mert a végén akkorák lesznek,hogy le kell őket vágni :D

Persze csak viccelt.Ő is imádja az én kis szőrmókjaimat!

OK ezentúl minden nap fogok nekik zöldséget és gyümit adni .

Köszi a válaszokat!

2012. júl. 18. 01:49
 7/7 anonim ***** válasza:
A zöldség nem hizlal. Nem tudom,hogy milyen táppal eteted őket,netán magkeverékkel, ha magokkal,azt sürgősen váltsd le jó minőségű tápra! A versele laga tápok a legjobbak, pl a cavia comlete,ez pelletált táp,nem tudja kiválogatni,ezért takarékos és minden benne van,amire a malacnak szüksége van és nem hizlal annyira! Ja,kukoricát és kenyeret nem szabad nekik adni! Tápból napi 1-2 evőkanál kell/malac.
2012. júl. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!