Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan tudnám rávenni a...

Hogyan tudnám rávenni a szüleimet, hogy vegyenek nekem 1 aranyhörcsögöt? Anyukák, ti miért vennétek nekem, mint mondanák?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék 1 arany hörcsögöt, de anyum írtózik tőlük, azthiszi, hogy olyanok, mint az egerek, patkányok, és aztmondja, hogy nem etetném, nem itatnám, nem gondoznám, stb. vagyis ilyen elhárítás, nem tudom meggyőzni őt, apám is segitene, de anyám ugyis aztmondja, hogy nem,szerintetek mit tegyek? 12/f

2012. júl. 19. 18:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Detto ugyan ez volt a helyzet barátnőméknél is. Őnálaaz vált be, hogy inkább tengeri malacot kért, mert az nem emlékeztette az anyját egérre. Tengerivel próbálkoztál, vagy az nem jó?
2012. júl. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Olvass róluk sokat.Tudj mindent a tartásról.Beszélj erről anyudnak.Hogy épp miket olvastál..Mindenféle érdekességet is tudj,arról is beszélj.(pl mennyi ideig vemhes..stb)Ha látja,hogy képben vagy,tudod,mit hogyan kell és tényleg szeretnéd,akkor lehet megenyhül.Ne azt szajkózd végig,hogy anyaa szeretnék egy hörcsögöt,vegyél.
2012. júl. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Az én anyám amiatt nem engedte évekig a kisállatokat, mert hogy az állat lakásba nem való. (hiába mondtam neki, hogy pl. a tengerimalac, degu nem él meg ezen az éghajlaton, tehát úgysem lehetnének egész évben kint) Ebben a taktikájában az volt a jó, hogy panelban lakunk, tehát kint sem lehet állatunk. Emellett persze ő is irtózott elsősorban a patkánytól, de az egértől is. 3 évig kellett győzködnöm, mire lett 2 degum. Azzal sikerült meggyőznöm, hogy először is 3 évig nem untam meg a nyaggatást, másodszor pedig fokozatosan az aranyos állatoktól egyre patkányszerűbbeket kértem. És minél inkább hasonlított a patkányhoz az általam áhított állat, anya annál inkább kétségbeesett. (vagy inkább elszörnyedt?) Végül a degunál beleegyezett, köszönhetően a nyaggatásnak és annak, hogy a következő a PATKÁNY lett volna. (én mondjuk patkányt akartam alapból, de ha már beleegyezett, nem feszegettem tovább. a degu is nagyon aranyos, imádom őket)
2012. júl. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Mutass neki hörcsög képeket (lehetőleg kölykökről). Attól biztosan meglágyul :)
2012. júl. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A kisállatok felelősségre nevelnek. Amúgy egy hörcsög nagyon kis (viszonylag) helyen is elfér akár 1*1 m-en is (max). Raktároz magának, szóval az sem indok hogy ha nem eteted éhen hal. A miénk is feszt bespájzolt magának így volt hogy nem is kapott pl magot. nem kerül sokba. Karácsonyra, szülinapodra vagy hasonlóra. Olvass utána hogy lássa hogy nem lenne rossz helyen. Szerencsére nekem hasonló gondjaim nem voltak. Amúgy meg már elmúltam 18 szóval a szobámba is azt hozok haza amit akarok, ezt mondjuk ijesztés képen mondhatod:D Vagy amit írtak előttem már, hogy akarj pl nyulat, vadászgörényt, patkányt vagy hasonlót. Vagy kutyát :D Ollóz össze valamit ezekből :) Sok sikert! :)
2012. júl. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
igazából van 1 kutyám, és állítólag nem etetem soha, én kb 10-11 kor felkelek, akarok adni enni a kutyának kaját: 1, anyám már adott neki, 2, anyám azt mondja: ne most, majd késöbb, akkor viszont d.u. 2kor akark adni, anyám mondja: már adtam neki. Nem is az a baj, hogy nem akar venni, hanem undorodik tőle, és azt mondja, hogy van kutyám, ugyse adnák neki enni, és ha meglátja undorodiktőle, néhány éve szerettem volna már, apám is győzködte, mert látta, mennyire szeretnék, de anyum undorodik tőle, és nem vesz, ja meg azt mondja, hogy büdös, és ugyse takaritanám, meg sokba kerüül a terráirum vagy micsoda, meg büdös undorító, semmiképp sem akar venni nekem, mást meg nem szeretnék, nem tetszenek, a deguk meg a tengerimalacok :)
2012. júl. 19. 20:47
 7/13 A kérdező kommentje:
most szerintem apám se engedné, mert azt mondaná, hogy a kutyával se foglalkozok, és ezt már megbeszéltük, arra gondoltam, hogy amikor pihennek, meg minden nyugodtak, akkor karácsonyra kérek, de szerintem ugyse fgja engedni, még a képét sem meri megnézni az aranyhörcsögnek :(
2012. júl. 19. 20:49
 8/13 anonim ***** válasza:
Én kb. egy évig győzködtem őket, hogy lehessen 2 dzsungim. Apa bele is ment volna, de anya nem akart venni, mert "büdösek, állat nem való a lakásba, nem etetnéd és olyanok, mint az egerek". Na, egy idő után megunták, hogy folyton a hörikről beszélek, ráadásul tudják, hogy HATALMAS állatbarát vagyok. Így végül kaptam egy kisfiút és egy kislányt karácsonyra. Ez már lassan 5-6 éve volt, és még azóta mindig vannak hörcsögeim (természetesen már másik generáció), de most már inkább kiakaszt, hogy néha anya kiveszi a terráriumból valamelyiket, és a kezében babusgatja. Régebben meg félt tőlük. Érdekes...
2012. júl. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
én is álltabarát vagyok, 1 állatot utálok de az nem fontos :) anyám libabörödzik tőle, megnéztünk egy csincsillát, anyám egyböl rohant ki az állatkereskedésböl, azt mondja az egérre, meg a patkányra emlékezteti
2012. júl. 19. 22:28
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha édesanyád ennyire iszonyodik tőle, akkor lehet, hogy mégsem kellene erőltetni!

Azt írod, van egy állat amitől te is irtózol. Mit szólnál hozzá, ha édesanyád pont egy olyat szeretne otthonra?

2012. júl. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!