Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aranyos kis haziallatot...

Aranyos kis haziallatot tudnatok nkem ajanlani?

Figyelt kérdés
Tudnatok nekem ajanlani valamilyen kis haziallatot!!?Nem kuzyara es nem macskara gondolok.Sem kigyo ,pok...sem hasonlok.Olyant amit lehet dögönyözni szeretgetni.Es szelid :)Hörcsög kilöve....köszi

2012. júl. 20. 08:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Tengerimalac, például. Azt lehet dögönyözni :)
2012. júl. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
64%

Dögönyözni a plüssállatot lehet.

Szőröskék az alábbiak:

- tengerimalac

- patkány

- egér

- törpenyúl

- görény

- csincsilla

- degu

- mongol futóegér

Kevésbé szőrös, de nagyon aranyos a süni is.

Ha nem szőrös kell, akkor teknős. Nagyon sok ideig elél, és hálásabb, mint azt gondolják róla.

2012. júl. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
A macskát is es a kuzyat is lehet dögönyözni nem csak a plüssallatot!!Köszike a valaszokat!! :)
2012. júl. 20. 09:18
 4/18 anonim ***** válasza:
67%

A görény nem valami szelíd:D kivéve ha sok időd áldozol rá és ha sikerül megnevelni+szeret lopni,lelökni mindent a polcokról,de amúgy nagyon aranyosak

A nyuszi elég szelíd

2012. júl. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
67%
A nyuszi szintén csak akkor szelíd, ha sokat foglalkoznak vele, és egyébként is személységfüggő ez náluk. Amúgy meg szétrág mindent a lakásban. Nekem van, onnan tudom.
2012. júl. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
Az egereket se nagyon lehet dögönyözni, a kis méretük miatt könnyen összenyomnád. Simizni persze lehet pár ujjal, ha hagyják, de inkább mászkálnak rajtad. A tengerimalacot lehet jól dögönyözni, (persze azt se úgy, hogy fájjon neki) a nyusziknál és a görényeknél személyiségfüggő. Csincsilláknál szintén, van amelyik imádja, van amelyik nem. A patkány és a degu inkább szoktatás kérdése, tapasztalataim szerint bármelyik példányból lehet ölebet varázsolni, idővel és sok foglalkozással.
2012. júl. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :) A tengerimalacon gondolkozom...Ö tetszik a legjobban!!!
2012. júl. 20. 09:58
 8/18 anonim ***** válasza:
59%
Jó választás! Ha tenyésztőtől veszed, akkor már kézhez szokottan kapod, és jó eséllyel "dögönyözni való" lesz. :) Ha állatkereskedésből veszed, nagyon nézd meg, melyiket választod. Ne legyen félős, se beteg. Érdemes azt kérni, amelyik a legkíváncsibb rád.
2012. júl. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%

Kereskedésből semmiképpen se vásárolj!

Nekem két nyulam van és alapjáraton idegbetegek voltak! Az első két évben próbáltam őket megszelídíteni nagy-nagy türelemmel de mára már feladtam. Annyit azért elértem, hogy az egyik nyugisabb lett és fel lehet venni de a másik viselkedése egyre csak rosszabb lett. Elképzelésem sincs, hogy mi történhetett velük a kereskedőnél ami ennyire megviselte őket mert én a lehető legnagyobb türelem és kedvesség mellett sem tudtam jó kapcsolatot kialakítani. Tehát keress valamilyen kedves hobbi tenyésztőt és tőle vegyél kis kedvencet bármi is legyen az. Ha valaki tudna tippet adni mit kezdhetek a kezelhetetlen "kedvencemmel" akkor szívesen meghallgatom!

Pörkölt receptet nem kérek :)

2012. júl. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó: szerintem idővel a másik is szelídülni fog. De tényleg érhette olyan trauma, amitől ennyire vadak lettek. Időbe telik visszaszerezni a bizalmukat, hogy ne tartsanak az embertől. Egyébként az állatkereskedést már csak azért sem ajánlom, mert én a napokban voltam egybe, ahol a nyulak előtt széna egyáltalán nem volt, a három duplagénes oroszlánfejű a 38 fokos melegben egy apró terráriumba volt bezárva. Valami csoda folytán túlélték, de senki sem veszi meg őket. És a legtöbb helyen így tartják az állatokat. :(
2012. júl. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!