Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hempereg és fekve eszik a...

Hempereg és fekve eszik a nyúl. Probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan 2 hete van egy nyulam. Minden rendben van vele, eszik-iszik rendesen, de lusta, mint a dög. Már annyira, hogy nem kel fel még enni sem, csak ha a ketrec elejébe teszek egy kis árpát és tápot, azért felkel és odajön, feleszi és megy is vissza feküdni a ketrec hátsó részébe. Úgy is szokott, hogy fekszik és úgy eszik, meg hempereg, és ha nem látnám, hogy levegőt vesz, akkor azt hinném, hogy meghalt... Aztán amikor benyúlok hozzá és egy kicsit "hadonászok" a kezemmel körülötte, akkor felugrik és rögtön a ketrecajtónál terem. Német óriás bak nyuszi, 8 hónapos.

Baj, ha ennyire lusta? Vagy csak szeret feküdni? :D

Köszönöm a válaszokat


2012. júl. 21. 02:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy magányos és depis. Foglalkozz vele többet, játsz vele. (Gondolom nem levágásra tartjátok, a húsáért.)

Adhatsz neki más zöldséget is (sárgarépa zöldje, uborka,..). Amúgy milyen tápot kap? A nyuszik megesznek mindent, de azért főleg a zöldséget, azon belül is szénát esznek.

2012. júl. 21. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj. A nyulak hajnalban és kora este a legaktívabbak, napközben pedig pihennek. Nekik az is alvásidő. Lehet, hogy pont akkor ugrándozik, amikor te nem látod. Ha érdeklődő és élénk, akkor egészséges. Az enyém is szokott fekve enni, főleg nyáron, a nagy melegben. Majd akkor aggódj, ha egyáltalán nem eszik.
2012. júl. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ha eszik nincs semmi baja! :D DE nem szeretnél képet mutatni nekem róla eléggé kíváncsi vagyok rá! :))Mert már láttam olyan fajta nyuszit,és hogy ő milyen! :DD
2012. júl. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyan ez nem a kérdező nyula, de ugyanabból a fajtából van:

[link]

2012. júl. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Első: Nem, ő egy "kis" kedvenc :)

Második: Igen, odajön, szaglász, ha megsimizem akkor odabújik, tehát élénk :)

Harmadik: Még nem készült róla fotó :p De ha gondolod keress meg üzenetben, egyébként lepketarka :)

2012. júl. 21. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!