Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja lehet a nyulamnak? (...

Mi baja lehet a nyulamnak? ( 3 hónaposan lehet vemhes? )

Figyelt kérdés
mikor elfekszik a hasán mozgást lehet látni.. :O.ez a mozgás az emésztés lehet(azt nem hiszem mert a többi nyulamnak nem mozog igy a hasa_).vagy az is felmerült hogy vemhes (de ez kizártnak tünik mivel még csak három hónapos múlt).vagy esetleg férges????
2012. júl. 23. 22:13
 1/8 anonim válasza:

Nem teljesen értem milyen mozgásra gondolsz, de ha szokatlannak találod mindenképp vidd orvoshoz!

Amikor az én nyuszim fekszik el, a hasán csak azt látom ahogy lélegzik:)

2012. júl. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
valami olyasmi mozgást mint amikor a macskám vemhes volt és neki is igy mozgot a hasa.
2012. júl. 24. 13:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha furcsának találod, mindenképpen vidd orvoshoz!

Viszont én már hallottam a nyulaknál úgynevezett "ál vemhességről" is, viszont nem tudom, ez mit takar.

Szerintem googlizd be.

2012. júl. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Három hónaposan lehet már ivarérett. Volt bak közelében? De szerintem az orvos tud csak biztosat mondani. Állvemhességkor nem látszanak ilyen mozgások, mert kicsi ugye nincs benne. Csak úgy viselkedik a nyúl, mintha vemhes lenne, de nem az.
2012. júl. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4 hónapos német óriás.3 hónapos kora végén lett különrakva az egy éves baktól
2012. júl. 24. 14:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy vemhes. Vannak nagyon korán érő nyuszik.
2012. júl. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igazából nem zavarna engem.csak az a gáz hogy a német óriás tényleg ilyenkor érik meg csak igazán 8 hónapos kortól lehet úgy tenyészteni hogy ne érje károsodás az anya nyulat és hogy teljesen kifejlődjön :(
2012. júl. 24. 15:41
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos meg fogja viselni a dolog. De ha már megvan a baj, akkor nagyon fontos, hogy megpróbálj mindenben segíteni neki, amiben csak tudsz. Az először fialó anyák még nagyon tapasztalatlanok és a te nyuszidra ez most különösen igaz.


Pár dolog, amire figyelj:


1, Orvosnak mindenképp mutasd meg.


2, A 20. nap körül biztosítani kell neki fészekanyagot (széna), valamint elletőládát. A hasáról kell szőrcsomót tépnie, hogy kibélelje vele a fészket. Ha ezt nem teszi meg, akkor neked kell "megtépned". Fésüld át a kezeddel és könnyen ki fog jönni a szőre, kb. mint amikor vedlik. Ha nem épít fészket, akkor neked kell csinálni egyet.


3,A nyúl általában a kora hajnali órákban fial. 15-30 perc alatt lefial. A fiókák között 1-5 perc telik el. Ez általában gond nélkül zajlik, ha látod, hogy már órák óta hiába erőlködik, akkor orvosi segítségre van szüksége. Az is előfordulhat, hogy az első kicsik halva születnek, ilyenkor az ellés félbeszakadhat és csak másnap folytatódik.


4, Az először fialó nyulaknál előfordul, hogy nem a fészekbe ellenek: ilyenkor össze kell gyűjtened a kicsiket és neked kell beraknod őket, különben nagyon hamar kihűlnek.


5, Az is előfordulhat sajnos, hogy idegességében megeszi a saját kölykeit (bár ez ritka). Igyekezzétek minél kevesebbet zargatni.


6, A szoptató anyának sokkal több táplálékra van szüksége, mint a többi nyúlnak, mert a szervezetét nagyon igénybe veszi a dolog. Mindig legyen előtte táp és széna. Főleg azért, mert még kicsike, és azzal segíted, ha kellő mennyiségű tápanyagot biztosítasz neki.


Ha kiderülne, hogy tényleg vemhes, akkor szívesen leírom a többi tudnivalót, mert sok van még. :)


Természetesen egyáltalán nem biztos, hogy a fenti problémák bármelyike jelentkezne, valószínűleg simán lefial majd. Remélhetőleg elsőnek nem 12 nyúl fog születni, hanem csak 3-4. Minél kevesebb nyúl születik, annál jobb, mert annál könnyebb dolga van az anyának. 12 nyúl felnevelése egy felnőtt nyúlnak is erősen megterhelő. Igazából 8 nyúl felett ha van másik szoptató anya a közelben, akkor dajkásítják a kicsik egy részét.

2012. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!