Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacban lehet atka?

Tengerimalacban lehet atka?

Figyelt kérdés
Most vettem észre, hogy a pofácskáján a fehér folton a szőrszálain apró alig észrevehető barna kis valamik vannak. Elég aprók így nem látom hogy mozognának. Néha szokott vakarózni.
2012. júl. 26. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen lehet benne atka!

Van rá oltás 1000Ft

De minél előbb vidd és oltasd be mert a szőnyegbe meg mindenhova oda fészkelnek..akár a hajadba is és elkezd hullani a hajad!!Nem vicc rokonomnak is kihullott a haja meg sebesre vakara a fejbőrét! Miután beoltották majd meg is kell fürdetni!

2012. júl. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez szőratka.Erre nem jó az oltás, csak a külsődleges szer, mert ez a szőrön él, nem a bőrben.Vegyél SH-Rodemectin spot on cseppet ami 3000FT körül van és adagold a leírás szerint, de óvatosan mert erős szer.Állatpatikából lehet beszerezni.A fül mögötti területre kell cseppenteni.2 x kell megismételni ha jól emlékszem.Vagy ami hosszadalmasabb lehet Piret Mix port is venni(nem a Panzisat) és azzal leszórni kb 3 hétig, olyan 3 naponta.Így is kimegy belőle.Én így szoktam soha nem volt gond belőle.Csak itt az almot is kicsit megkell hinteni vele heti 2x mondjuk.
2012. júl. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja ez nem megy emberbe, az első ne riogasson már...amiről ő beszél az másfajta atka ami a bőrben él, nem a szőrön.
2012. júl. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm, elviszem dokihoz, és majd ő megmondja, de ha máshol nem látom? ajj nem tudom:S kisállat kereskedésben nem mondják meg ugye?
2012. júl. 26. 18:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Hidd el ez szőratka, általában a pofájukon tanyáznak ezek a kis lények.Máshol nem nagyon vannak csak ha már nagyon elszaporodtak.De vidd el dokihoz ha az megnyugtat.
2012. júl. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Olvastam, hogy macskasamponnal is ki lehet írtani. MEgpróbálom azzal.


UGye emberbe nem megy á?

2012. júl. 27. 14:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem megy emberbe.Macskasamponnal csak olyannal ami bolohaírtós, nem sima.
2012. júl. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na mi van a malaccal?
2012. júl. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Vettünk rá Neostomosant. Befújtam, és már ki is mentek belőle. Nem is vakarózik. Jövő héten még egyszer meg kell ismételni.

De nagyon örülök neki, hogy már nem látni benne atkákat.

2012. aug. 2. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!