Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nyöszörög a degum?

Miért nyöszörög a degum?

Figyelt kérdés
2 lány degunk van és ma reggel arra lettem figyelmes, hogy az egyik alszik (bár nem tudom, hogy alszik-e, úgy tűnik) és közbe nyöszörög. Ez normális vagy nem? Ja, meg ilyen tök lassan megy mintha lassított felvétel lenne.

2012. júl. 27. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem szül, akkor állatorvost kéne keresned, de gyorsan.

Mint zsákmányán állatok a végsőkig titkolják, ha valami bajuk van, ha már gubbaszt, akkor nagy baj lehet!


Az ilovedegu.hu állatorvos ajánlójában találsz olyan dokikat, akiknek van hozzáértésük, és felszerelésük egy degu ellátásához. Ha nincs köztük számodra elérhető, akkor a rodentologia.hu oldalról kereshetsz egy általános dokit, aki hajlandó degut ellátni. Vagy menj a körzeti dokitokhoz, mond az állat súlyát, hogy cukorbeteg, és belül csincsilla. :)

És ha tanácstalan, vedd rá, hogy hívja fel az állatorvosi egyetem egzotikus tanszékét.

2012. júl. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amit írsz csak egy tünet. Rengeteg betegség lehet mögötte.

Ha hideg a teste, kívülről melegítsd, mondjuk a hasadon a póló alatt.

Ha 30 foknál melegebb van a szobában, lehet hőguta, akkor hűteni kell.

De ha nem eszik, pipettával etetni kell, mert 24 óra alatt éhen hal.


A profi dokiknál kapsz etetéshez mindent.

Ha nincs semmid: szemcseppentő pipetta, vagy 2 ml fecskendő kell, és a kajájukból, a zöld rudacskákat porrá töröd, vízzel felhígítod, és az első foga mögé belövöd.

Ha ellenáll, türcsibe kell csavarni, hogy csak az orra lógjon ki.

2012. júl. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Voltunk orvosnál, aztmondta szulni fog. Akkor ezek szerint az egyik fiu egyik lany. Az uton az allatorvoshoz kiderult, hogy verzik is, mert egy feher rongyot raktam ciposdobozba es abba raktuk bele.
2012. júl. 28. 10:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Az ilovedegu.hu oldalon találsz egy tenyésztőknek szóló részt!

Azt olvasd el, hogy minden rendben menjen. A deguknál elég macerás dolog a szülés, nagy odafigyelést, és hozzáértést igényel. Ha nem vagy még 10 éves, valamelyik szülődet is vond be az akcióba.


A vemhességi idő 3 hónap. Ha annál rövidebb ideje van meg a 2 degu, akkor lehet hogy vemhesen kaptátok, és mindkettő mégis lány.


A cikk végén találtok egy nem határozót.

Ha utána is fiúnak tűnik, akkor sos. kell mégegy ketrec, vagy a Gina doktornő golyótlanítási célokra.

A fórumot sokan olvassuk. Ha kérdésed, kérésed van írjál.

2012. júl. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!