Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nem hagy aludni a...

Zsák marci kérdése:

Miért nem hagy aludni a törpenyuszim?

Figyelt kérdés
Már napok vagy talán hetek óta hajnalban kelt engem és addig nem hagyja abba a ketrec rágását és kaparását(olyan is volt hogy egyfolytában dobbantott) amíg nem adok enni neki. Reggel és este szoktam magot adni neki, de nem sokat, napközben szénát és gyümölcsöt kap. Nem tudom mi lehet vele, egyébként nem agresszív de ilyenkor olyan mintha meg lenne őrülve... gondolom nem ő a hibás, mit csinálok rosszul?

#nyúl #törpenyúl #nyúl-etetés #őrült nyúl #nyuszi viselkedése
2012. júl. 28. 15:29
1 2
 1/14 anonim válasza:

semmmit nem csinálsz rosszul! Eleget kap enni semmi baj! Ez azt jelenti hogy unatkozik!!! nekünk is ugyanez volt régen:) be kell neki rakni diüt nekünk azzal játszik vagy valami fát amit rágcsálhat esetleg wc papír gurigát de csak üresen! :)



ja és 1 jótanács(állatorvos ajánlotta): ebben a nagy melegben nagyon melegük van és csak fekszenek ásványvizes palackba vizet kell rakni lehűteni a hűtőben jó hidegre és betenni neki!!! mellé fog feküdni 1 idő után! légyszi írj hogy ha olvastad :)

2012. júl. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem magot, hanem tápot kell neki adni. A magok hízlalnak, és nem fedezik a tápanyagszükségletét.

Amúgy teljesen normális, hogy ő kelt téged. Az enyém is ezt csinálja 7:30 és 8:30 között. Nálunk ez azért gáz, mert a férjem 10-11 körül kelne csak fel, és őt is felébreszti. Szóval nálunk is van "buli". :D

Az esti etetés mikor van? Ha kicsit későbbre teszed, lehet, hogy reggel is később fog kelteni a nyuszkó.

A pontosság nagy előnyöd is lehet, mert ő is és te is megszokhatjátok a reggelizés időpontját, és annál előbb akkor nem fog felkelteni.

2012. júl. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A nyuszik nagyon ritkán, szinte soha nem fekszenek a jéghideg cuccok mellé. Tüdőgyulladást is kapnának tőle! :( A wc papír gurigát, és egyéb marhaságokat meg be ne tedd neki! Mi is kezdőként azt hittük, hogy jót tesz neki. A nagy túrót! Olyan "csodálatos" átmeneti bélleállást produkált tőle, hogy csak na. Ha rágcsa kell, akkor faágat tegyél be neki (de csak bizonyos fajtákból), és sok szénát.
2012. júl. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én dobozban tartottam, avval nem lehet zajt csapni.


Esetleg az ajtót nem szabad nyitvahagyni neki? És akkor ki tud jönni, nem unatkozik.

2012. júl. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"addig nem hagyja abba a ketrec rágását és kaparását(olyan is volt hogy egyfolytában dobbantott) amíg nem adok enni neki"


Egyértelmű, hogy éhes. Este több tápot adj neki, amit reggel majd megeszik. Pont az a jó a rágcsálókban, hogy többnapi tápot is bent lehet nekik hagyni, mert az nem romlékony.

2012. júl. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Doboz??????? Öregem, neked tetszene, ha a spájzban laknál?


Rágcsáló? Nem az. Az emlősökön belül a nyúlalakúak közé tartozik. A rágcsálós teóriát 150-200 éve megcáfolták.

2012. júl. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy jön ide a spájzhasonlat.
2012. júl. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
És ha nem rágcsáló, akkor már megromlik a tápja? Vagy mégis mi olyan javaslatot írtam, aminek a szempontjából nem kivitelezhető az etetési javaslat?
2012. júl. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
engem nem 7-8körül kelt hanem kb.4kor, de volt hogy már fél3kor elkezdett zajongani... jó tanácsok,köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 28. 16:09
 10/14 anonim ***** válasza:

Ugri is minden reggel nagyon feltűnő, és rosszul bírja, ha tovább alszunk! De azért ennyire nem éhes! :D

Próbálj neki házilag füvet szárítani, vagy minőségi, zöld szénát szerezni, hogy abból többet egyen, és ne legyen ilyen éhenkórász!

De lehet hogy tápot is kéne váltanod, ha valóban a magkeverékért megy a harc, egy magasabb rosttartalmú kaja tovább kitartana a nyúlban. Az emésztése fűre van kitalálva. A mag irtó gyorsan felszívódik, és utána újra éhes.

Olyan mintha mi csokit vacsiznánk. :)

Nálunk először van a széna osztás, aztán nyúltáp. Abból többféle, de már nincs benne mag. A törpe nyusziknak több rost, és kevesebb kalória kell, mint a nagyobb rokonoknak.


A halywoodfood és a Verselle Laga tápjai törpékre vannak kitalálva. Próbáld, ki hogy tetszik-e a nyuszinak. :)

2012. júl. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!