Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Rég nem használt ketrec...

Rég nem használt ketrec kitisztítása. Mivel?

Figyelt kérdés
Adott egy rágcsáló ketrec, ami 3 éve a pincében van, mint porfogó. Szeretnék bele újra lakókat költöztetni, de elég ramaty állapotban van a ketrec. Mivel tisztítsam meg? A rácsot mivel tudnám kifényesíteni?

2012. júl. 29. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem jórészt mindennel próbálkozhatsz, csak utána mosd le mosószeres vízzel, majd ecetes vízzel majd jól öblítsd le. rozsdaoldóval tudod róla leszedni a rozsdát ha ez a gond, de nem biztos hogy jó lesz. Ha vízköves akkor ecettel (minél töményebbel) le lehet szedni szépen, csak lehet kicsit tovább kell állni hagyni rajta és cserélgetni. Milyen állat volt benne? Milyen dolgot akarsz leszedni róla? Csak mert gondolom a porral elbánnál :D Pl vízkő, rozsda vagy más?
2012. júl. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Utolsó lépésként én valami fertőtlenítőt használnék, nem mosószert. A mosószer és a mosogatószer nem fertőtlenít, inkább Flóraszept.
2012. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ecettel is ragyogóan lehet takarítani. Flóraszept, mosószóda. Ezeket használom, nagyon szeretem őket!
2012. júl. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Deguk voltak benne. A rácson van ilyen valami ami mattá teszi, vízkő, por vagy mindkettő együtt nem tudom pontosan. Az biztos, hogy rozsda nincs.
2012. júl. 29. 14:15
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. júl. 29. 14:16
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az vízkő lesz. Arra elég a tömény 20%-os ecetsav.


Ha nem sürgős, és nem tudod miben hunytak el a lakók, akkor rakd ki 3 napra napozni a ketrecet.


Ha már sürgős, akkor tömény flóraszeptet kenjél rá: 1 percig rajta hagyod, aztán nagyon alaposan leöblíted vízzel, és átsúrolod sima vizes mosogató szivaccsal.


De én a felső szinteket ki szoktam szerelni a ketrecekből, és könnyen kivehető polcokra, csövekre, faágakra, függőágyakra cserélem.

Utálatos takarítani, és az állatok lábának se jó az állandó rácson járás.

2012. júl. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elég ha jól kifertőtleníted, az ecet is jó!

A fényesítést meg majd megoldják az új lakók!

Kik költöznek bele?

2012. júl. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az ecetnél is hatásosabb a feloldott citrompótló, én a fém vízforralóba ezt használom, az ecet nem sokat ért. De ha nem olyan vízköves, elég lesz az is, csak hagyd hatni. Az alját meg áztatsd be.
2012. júl. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Deguk lennének. Egyedül velük van tapasztalatom, másféle állattal már nem kísérleteznék. Meg amúgy is, baromira jópofa állatok!

2012. júl. 29. 15:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor dobd ki a koszos polcot! :D

Nekik mászóka, meg ág, meg hinta, meg függőágy, meg papírcső, meg mókuskerék kell... :D


A polc már be se fér!

2012. júl. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!