Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállatot ajánlatok...

Milyen kisállatot ajánlatok egy 12 éves lánynak?

Figyelt kérdés
Nincs még semmilyen állatom,nem vagyok egy rutinos állattartó ,eddig még csak egy hörcsögöm volt.Most viszont szeretnék egy ragaszkodó kiskedvencet.A tartásával nem lenne gond a nővéremnek sok állata van.Tudnátok ajánlani valamit?
2012. júl. 30. 16:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Ebnevelde.hu
2012. júl. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Nyúl, tengerimalac, macska, csóka, szarka, patkány.
2012. júl. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Attól függ milyen állatok vannak jelenleg ott (szomszédokon kívül).
2012. júl. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha rágcsálót akarsz akkor kezdetnek szerintem tengeri malacot. azt könnyü kezelni, el van egyedül is, lehet simogatni.
2012. júl. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Teknős.

Mi azt kaptunk, mikor kicsik voltunk, mert relatíve könnyű velük, de azért meg lehet tanulni a felelősségvállalást. Foglalkozni is kell velük, lehet sétáltatni őket, aranyosak.

Ugyanakkor nem olyanok, mint mondjuk egy kutya, el lehet menni egy hétre simán nyaralni, még az etetéssel sincs ennyi ideig gond, mert simán kibírják akár tovább is (kivéve, amikor még egész kicsik, mert akkor naponta kell őket etetni), de erre még egy szomszédot is könnyű megkérni, hogy segítsen, mert semmiféle különösebb szakértelmet nem igényel az étel odaadása.


Szóval kezdetnek nagyon jó. :)

Nekünk egyébként azóta is megvannak, és már 16 évesek. Együtt nőttünk fel. :)

2012. júl. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Tengerimalacból kettő kell,sokkal jobban érzi úgy magát.


Mennyi időd van rá?Mekkora helyed?Mennyi pénzetek?:)

Ezeket is figyelembe kell venni.

Szerintem olvasgass sokat a szóbajöhető állatokról és dönts az alapján amelyiket eltudod látni,meg közel áll hozzád.Én is ezt csináltam,így lett végül nyuszim.

2012. júl. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kezdésnek patkány, tengerimalac, höri...

A patkány a legokosabb, de az előítéletek miatt nehéz ügy.


Itt találsz rövid leírásokat is, meg némi élményszerű leírást egy csomó rágcsálóról.

rodentologia.hu


De 12 évesen érzékenyebb állatot is választhatsz már, csak rendes tenyésztőtől vedd, ahol szelíd, egészséges állatot kapsz, és kiképzést a barátkozáshoz, egészséges életmódhoz. :)


Gondold át mennyi pénzed van, mennyi időd, mennyi helyed,

az állat meddig él, és pl. ha nem tudod 18 év múlva hol szeretnél lakni, akkor ne csincsillát válassz, mert az addig is eléldegél. :)

2012. júl. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a macska:)Cicát menhelyről is simán elhozhatnál. És akkor egy cica életét meg is mentetted:)
2012. júl. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A törpenyuszit tudom ajánlani, aranyosak és szelídek, ha volt hörcsögöd, akkor nagyjából tudnád a nyúltartást.

Ezenkívül egy kiscica vagy egy kiskutya nagyon jó választás, ők aztán tényleg ragaszkodnak.

2012. júl. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ragaszkodót?Kutya.
2012. júl. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!