Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek ha a szüleim nem...

Mit tegyek ha a szüleim nem engedik meg hogy legyen tengerimalacom!?

Figyelt kérdés
2012. júl. 31. 16:30
 1/9 anonim válasza:

Kérjél aranyhalat.


Egyébként nálam is volt téma. Azóta se kaptam, nem is beszéltem róla, de majd ha a "saját lábamra állok" veszek, az tuti. Mondjuk már inkább aranyhalat szeretnék, de mindegy..

2012. júl. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Törődj bele, hogy nem lehet. Nem mindent engedhet meg magának az ember! :)


UI.:

Előző: 2 aranyhalnak MINIMUM 150-200literes akvárium kell!

( szóval nem hiszem, hogy megengednék elsőre..)


Tényleg kérhetsz halat, de az is nagy felelőség. Nagyon sok mindennek utána kell nézni...

2012. júl. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
halam már van (22 darab)
2012. júl. 31. 16:41
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen szüleid vannak. Ha nagyon szigorúak, soha nem fogják megengedni. Ha alapból kedvesek, de azért igazi szülők (tehát nevelnek téged, veszekszenek, eltiltanak dolgoktól) akkor győzködéssel működni szokott. Egyébként azt tudod, hogy miért nem engedik? Te nem vagy elég felelősségteljes hozzá, azt hiszik nem foglalkoznál vele, vagy mert a tengerimalac szerintük büdös, hangos, vagy egyszerűen nem való állat a házba?
2012. júl. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
pontosan ezért nem engedik!!
2012. júl. 31. 17:51
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 1 hónapig könyörögtem. Vess be cseles dolgokat :) Segíts a munkában, fokozottan gondozd a háziállataidat. Én még írtam is egy szerződést, hogy amennyiben vesznek nekem egy tengerimalacot, jó leszek és megeszem a levest egy teljes hétig XD ez már évekkel ezelőtt volt :"DD

De én vizualizáltam is. Zongoraórámon a tanáromnak (elég jóban vagyunk) elmondtam, h nem akarnak nekem tengerimalacot venni. Erre azt mondta, hogy minden nap gondoljam el, hogy a tengerimalacommal játszok, és higgyem, hogy ő már az enyém. És hogy meg fogom kapni. Én ezt egy hónapig csináltam. Minden nap vizualizáltam. Aztán karácsonyra megkaptam :))) (anyámék szerint belefáradtak a nyavalygásomba xDD) De a lényeg az, hogy megkaptam :D Próbálkozz te is! Sok sikert! ;)

2012. júl. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
hát én nem tudom milyen ha nem engedik meg a szülők, hogy ne legyen állatom, de szerintem inkább tegyél le róla, hidd el, sokkal könnyeb ugy az élet. tapasztalat. bár csak lett volna nekem is valaki a nem-et mond, mert most így szupi, hogy mindenki irigyel, hogy júúúj mennyi állatod van, de nagy szívás az élet állatokkal..
2012. júl. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző, hát mondhatom, nagyszerű vagy. Ha hazahozol egy állatot, előtte belegondolhatnál, hogy tényleg szeretnéd-e. Ha azért tartasz állatokat, hogy aztán lesz*rozhasd őket, akkor csak gratulálni tudok. Belőled nagyszerű állatkínzó lesz a későbbiekben. (már ha most nem számítasz annak...)
2012. júl. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

utolsó: látod, ez a nagy baj az emberekkel, leírok valamit és utána megy a rágalmazás.. ha nem segget nyalok, hanem a szemébe mondom valakinek az igazat, akkor jön, hogy te kis k*csög állatkínzó. pedig eddig egy szóval nem mondtam, hogy nem tartom jól az állataimat... mivel én nem olyan állatokat tartok, hogy: hörcsög, hal amiket ott lehet hagyni 4-5 napra, (igen hihetetlen, de vannak ilyen gonosz emberek akik ezt csinálják) hanem olyanokat amelyikeknek mindennapos foglalkozás kell több órán keresztül sajnos nem tehetem meg, hogy elmenjek nyaralni hosszabb távon a családommal. és igen, imádom az állataimat és mindent szeretnék nekik megadni, mert ha nem szeretném őket, már elpusztultak volna régesrégen, vagy eladtam volna őket. ennyit erről, és légyszives ne mínősíts engem egyáltalán én sem mondom neked hogy "állatkínzó" meg ilyesmi...

és igen, a tengerimalac is sajnos velejárója, hogy az ürüléke büdös lesz 2-3 nap alatt és ez egy gyereknek nagy nyűg, a szülei pedig lefogadom, hogy azért nem akarják, mert nekik kell majd takarítani és foglalkozni vele. szóval szerintem, hogyha a szülei nem akarják a malackát akkor ne legyen, hiszen, ha nem egy szerető családba megy, akkor az állatnak max 1-2 év és új gazdit keresnek.

2012. aug. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!