Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Leínátok nekem hogy milyen...

Leínátok nekem hogy milyen tudnivalók vannak a Füles Sünről? (csak olyan, akinek volt/van már dolga ilyen sünivel)

Figyelt kérdés

Elmondanátok nekem hogy milyen tudnivalók vannak a Füles Sünről? (csak olyan, akinek volt már dolga ilyen sünivel)


Hány évig élnek,van-e rossz tulajdonságuk,(olvastam hogy büdibb mint a többi süntársa,ez igaz? vagy ha minden héten takarítják akkor nem?! ) Este hangosak?:) Amit tudtok róluk leírjátok nekem lécci?:)

Előre is köszönöm,ha lehet akkor mindenre válaszoljatok :D



#gondozás #füles sün
2012. aug. 1. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Tényleg büdibb kicsit, mint a fehérhasú sün. Maga az állat. Én még nem laktam együtt füles sünnel, de egyik barátomnak volt. Azért annyira nem vészes, szóval nem a szag a döntő, mikor választasz, hogy melyik fajta legyen.

A heti takarítás édes kevés. Én a fehérhasú sünjeimet is naponta takarítom, nem hogy hetente... A cicaalom részt értelemszerűen nagyon egyszerű kitakarítani, meg kilapátolom azt a részt, ami almon kívülre (a pelletbe) sikerült, ha úgy van. Szóval nem kell minden nap az egészet.

Egyébként alapvetően elég sok különbség van a fehérhasú és a füles sün között. A fehérhasú kevésbé keresi az emberi társaságot, inkább magát szórakoztatja. Tartása, gondozása nem nehéz, és különösebb nevelést sem igényel, de a rendszeres foglalkozás hiánya magatartásbeli problémát okoz. A táplálék minőségére és a hőmérsékletre érzékeny.

A füles sün talán aktívabb, de önfejűbb is. Kíváncsi és jobban keresi a gazdája társaságát, de szeret irányítani és haraphat, ezért határozott nevelést igényel. A rendszeres foglalkozás hiánya nála is magatartásbeli problémákat okoz, csak ugye ő még harapós is lehet, ami a fehérhasúra nem jellemző. A táplálék minőségére és a hőmérsékletre kevésbé érzékeny, de télen neki is biztosítani kell a megfelelő hőmérsékletet persze.


Egyébként Magyarországon nincs túl sok füles sün. Tenyésztő talán 2 van, de lehet az egyik nem is foglalkozik már tenyésztéssel, csak hobbizik. Kereskedésből pedig fülest semmiképp nem vennék, pont a nehezebb természete miatt.

2012. aug. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy írtál!! sokat segítettél:) és hogyha én füles sünt szeretnék venni,de a környékbe sehol sincs tenyésztő csak kisállat bolt,ott is lehet venni,vagy nem ajánlod?
2012. aug. 1. 18:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát fogdosd meg a sünit. Ha szelíd akkor megkockáztathatod. Még annyit a fülesről, hogy azt szokták mondani még különbségnek, hogy a fehérhasú elsősorban rovarevő, a füles pedig kisragadozó. Tehát a fehérhasút etetheted pl úgy hogy táp és élő eleség, de a fülesnek sokkal jobb inkább hogy hús (gyümölcs) és élő eleség. Meg napos egér, nyugodtan mehet neki minden ilyen. A fehérhasúnak is, az igaz, de fülest sokkal jobb úgy etetni.
2012. aug. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
szerintem jobban járok ha fehér hasú sünt veszek tenyésztőtől,mint egy füles sünt egy kisállatboltból ahol nemtudják hogy milyen lehetett kiskorába..?:)
2012. aug. 4. 10:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem az a baj, hogy nem tudják, milyen lehetett kiskorába. Egyrészt az a gond, hogy lehet nem szelíd, és a fülest nehezebb szelídíteni, mint a fehérhasút. Vagy a másik, hogy lehet idősebb, mint, aminek mondják, csak a rossz táplálástól maradt picike. De ha ismered az eladókat, hogy nem hazudnak a koráról, akkor meggondolhatod.
2012. aug. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát épp ezaz h nemismerem őket(aki a kisállatboltba árulja a fülessünt) , csak a fehérhasú süni tenyésztő lányt :)
2012. aug. 6. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!