Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögeim bántják egymást?...

A hörcsögeim bántják egymást? Tovább lent.

Figyelt kérdés
És mindig az van, hogy a fiú dzsungáriai hörcsög a hasát mutatja a nőstény felé és a nőstény harapdálja (látszólag) a hímet. De ritkán ugyanez van fordítva. Ez mit jelentsen? Verekednek, vagy mi? Meg csipogni is szoktak.. Mert egyébként meg együtt alszanak mindig meg minden..

2012. aug. 2. 23:11
 1/10 aya26 ***** válasza:
59%
Igen ilyenkor verekednek, legalábbis az enyémek is ezt csinálták, még vérzett is egyszer az egyik. Később megszokták egymást, még pici hörik is születtek!
2012. aug. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
A dzsungik alapvetően magányosan élő állatok, a természetben is csak a párosodás erejéig találkoznak egymással. Valószínűleg éppen nem ivarzik a nőstény és idegesíti a másik jelenléte. Válaszd el őket! Amúgy sem ideális hosszú távon együtt tartani a hímet és a nőstényt, mert a nőstény szervezetét nagyon megterheli, ha folyamatosan fialnia kell, könnyen lehet, hogy már most is vemhes, és az váltja ki az agressziót. Ha vemhes, akkor amúgy is jobb, ha nyugalomban van, mert ha veszélyben érzi a kölykeit (az apjuk jelenlététől is veszélyben érezheti!), akkor megölheti őket, vagy akár a hím is megölheti a saját kölykeit.
2012. aug. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Miért tartasz együtt két, ráadásul különböző nemű hörcsögöt? Ez nem jó nekik. Bármikor széttéphetik egymást aztán egy sem lesz. De ha ez nem is akkor párosodni fognak és még több hörid lesz amit majd nem tudsz hova tenni.
2012. aug. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Verekednek. Meg fogják ölni egymást. Tedd őket külön helyre!
2012. aug. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
a hörcsögöm vemhes. már másodjára... de eddig nem voltak ilyen problémák. értem köszi szépen.:)
2012. aug. 5. 22:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Én már 2 éve együtt tartok két dzsungit, egy fiút és egy lányt. 2010-ben született 4 alom, azóta meg semmi. Nálam is csipognak néha, de SOHA nem bántották még egymást. És természetesen együtt alszanak, együtt esznek, együtt mennek mindenhova. A terrárium, amiben vannak 60 cm x 40 cm alapterületű és 30 cm magas. Szerintem ekkora hely elég 2 hörcsögnek, ráadádsul van bent nekik elég játék, hogy ne unatkozzanak.
2012. aug. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
most külön raktam a 2 hörcsögöt mert megfialt a hörcsögöm. 8-at fialt, abból 2-t azonnal megevett és a maradék 6-ot szoptatja. összelehet tenni a fiú hörcsögöt a lánnyal majd ugy 1-2 honap után?
2012. aug. 6. 22:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha azért akarod összetenni őket, hogy újra legyenek kis hörcsögök, akkor 1-2 hónap múlva nyugodtan összeteheted. Valószínűleg meg fogják ismerni egymást a szülők, mert és kb. fél év múlva raktam össze őket, és egy szaglászgatás után már ugyanúgy együtt aludtak. Viszont én a szülőket nem is választottam külön, mikor megszülettek a kicsik, mert nálam együtt nevelték őket. Amíg az egyik nagy evett, a másik melegítette a kicsiket.
2012. aug. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
igen, azért akarom, de amíg a kicsiket nem látom elég erősnek ahhoz hogy különrakjam őket, nem merem összetenni a 2 hörcsögöt, nehogy valami balhé legyen. így gondoltam utána. de akkor remélem az enyémeim is megismerik egymást és nem fognak bunyózni...
2012. aug. 7. 20:10
 10/10 anonim válasza:
az én horcsogeim amikor elkezdtek verekedni,kb..rá egy hétre az anyahörcsög megszult..azér vad mert védi a benne levő kicsinyeit.
2012. aug. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!