Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tegyem össze a két tengerimala...

Tegyem össze a két tengerimalacot?

Figyelt kérdés
3 honapja kaptam egy tengerimalacot de ő már van kb 1 éves, fiu. Ma vettem melle egy kisebbet pár honapos lehet és ő is fiu. De félek nehogy verekedjenek. Szerintetek tegyem össze öket? nem fognak verekedni?

2012. aug. 3. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Semleges helyen kell őket összeismertetni, például a szobában. Ha marakodnak, akkor szét kell őket választani és később újra próbálkozni.

Ha megbarátkoznak, akkor ki kell alaposan takarítani azt a ketrecet, amelyikben lesznek, hogy annak a malacnak a szaga ne maradjon benne, aki eddig lakott benne.

Itt olvashatsz róla bővebben:

[link]

2012. aug. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem volt egy dzsungáriai törpehörim vettem neki egy párt és elvoltak egy pár napig majd egyik nap az egyik véresen ült a kis háza tetején majd később meghalt...A másik is meghalt mert ebbe mókus kerékbe bele őrült...De most van még egy :D
2012. aug. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2-nek

A hörcsögök egyedül szeretnek lenni, a malacok viszont társaságban. Ritka eset, ha nem jönnek ki egymással.

2012. aug. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Összeszoktatás


Ha már van egy tengerimalacunk, az újonnan érkezőt célszerű 2-3 hétig külön helyiségben tartani, hogy megelőzhessük az esetleges fertőzéseket. Nem mellékes az sem, hogy ennyi idő alatt megszokják egymás hangját, és később könnyebb lesz az összeengedésük.


Ha egyedül élő tengerimalacunk társat kap, fontos, hogy semleges területen, csendes környezetben ismerkedjenek meg egymással. Az összeszoktatás szigorúan felügyelettel történjen! Ha egyikük túl félénk, vagy agresszív, helyezzük mindkettőt olyan helyre (pl. egy pokróccal leterített ágyra), ahol a félénk, kevésbé szociális fél biztonságban érzi magát (hozzánk menekülhet), így számára könnyebbé válik az ismerkedés. Maradjunk észrevétlenek, csak akkor lépjünk közbe, ha verekedni szándékoznak!


Egyes tengerimalacok kitörő örömmel, mások békésen fogadják társukat. A megsimerkedés után nem sokkal el kell hogy dőljön a dominancia kérdése. Ez abból áll, hogy körbe-körbe járják, szaglásszák egymást, megpróbálnak egymás hátára mászni, berregő hangot hallatnak, s előbb-utóbb elválik, ki lesz köztük a vezér. Minden alkalommal, amikor egy új tag kerül a csoportba, az erőviszonyok újraértékelődnek. A rangsor kialakulása után a tagok ismét a megszokott módon élik életüket.

A tengerimalacok elegendő élelmet kapjanak, s életterük is megfelelő legyen! A kevés élelem, a nem megfelelő, szűk hely a csoport tagjai között agresszivitást válthat ki.

2012. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az a tengerimalac ameik megvolt elsönek az nagyon fél pedig nagyobb is mint az uj tengerimalac. Elsönek mikor osszeraktam öket az 1. tngerimalac ment oda hozzá de utánna fordult a kocska mert a kissebbik probált "hozzábujni". Mikor ujbol kitettem öket egy pokrocra az 1. tengerimalacom meg se moccant nagyon fél. Mit tegyek?
2012. aug. 3. 19:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Amíg nem verekednek, addig hagyd, hadd ismerkedjenek.

Ha a kicsi bújik, akkor ő már megadta magát, elfogadta a nagyot főnöknek.


Szerintem neked már meg is barátkoztak a malacaid, majd akkor leszel bajban, ha pár hónap múlva a (most még) kicsi át akarja venni a hatalmat!


Akkor figyelni kell majd őket, és egy kis időre lehet hogy megint külön kell venni. Egy újabb összeszoktatásnál majd megint eldöntik a főnökséget.


Ha egy ketrecbe teszed őket, akkor a környéken sem lehet nőstényt tartani!

2012. aug. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem a kicsi fél hanem a nagy és nem tudom hogy miért, mert elsönek ö ment oda hozzá

de majd holnap ujbol megprobálom öket egybe rakni addig külön helyen,de közel lesznek egymáshoz :)

2012. aug. 3. 20:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is vettem egy fiú tengerimalacot kb.1 hónapja és most 1éves körüli vagy kisebb kb. ma vettem hozzá még egy kisfiút és ő még kicsike 3-4 hónap körüli és egybetettem őket rögtön és semmi bajuk,jól elvannak!:)
2012. aug. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!