Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögöknek tényleg nem...

Sdan kérdése:

A hörcsögöknek tényleg nem szabad csonthéjas gyümölcsöt adni?

Figyelt kérdés
régen olvastam egy hörcsögös könyvet, és ez volt benne.

2012. aug. 4. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Megpucolva szabad. De mondjuk egy nagy keményhéjú (nem földi) mogyorót betöm a pofájába és esetleg nem tudja kivenni, akkor baj lehet!
2012. aug. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:
72%
Nem megpucolni kell, hanem a magját kiszedni. Az őszibarack és a cseresznye magja például mérgező ciánvegyületet tartalmaz. Némelyik hörcsög képes átrágni magát a kemény csonthéjon, csak hogy megegye a mérgező magot. Más hörcsögök meg nem foglalkoznak a dologgal, otthagyják a kemény részeket.
2012. aug. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
A cseresznye, a szilva, a barack és a többi csonthéjas gyümölcs magja mérgező a hörcsög számára. Tehát csak a magját nem eheti meg, magát a gyümölcsöt igen.
2012. aug. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én mindenféle csonthéjas gyümit szoktam adni nekik, a magjukat kiveszem, így nem lesz tőle semmi bajuk. ;)
2012. aug. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!