Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A degum nagyon kapar éjszaka....

A degum nagyon kapar éjszaka. mit csináljak?

Figyelt kérdés
most ideiglenesen van egy kis 10 literes akváriumban, mert a ketrece eltört. most vettem igazából 2 napja, és eddig minden este ki kellett vinnem a szobámból mert éjszaka nagyon kapart a bentlévő kisházzal, vagy nem tudom mivel, de hangos volt. ha átteszem nagy ketrecbe akkor is ez lesz? más akinek a hálóba van a degu annak van ezzel problémája? valamint egyedül van, hallottam h a deguk többen szeretnek lenni. semmiképp nem lesz neki jó egyedül, és vennem kellesz egy másikat, vagy ha minden nap 1-2 órára kiveszem és játszok vele akkor jól lesz?
2012. aug. 5. 15:48
1 2
 1/12 anonim válasza:

szia, rossz hírem van számodra, ami remélem nem pecsételi meg a degud sorsát. Két nagyon fontos dolgot kell tudnod vele: a degu született cukorbeteg, ezért speciális etetőanyagra van szükséged. Addig érzi jól magát, amíg az első két foga sárga, amikor elkezd a színe kivilágosodni, akkor vmi gond van az etetéssel, vagy már öreg. Tudod, hogy a degu (más rágcsálóval ellentétben) 10 évig is elélhet?

A másik: ahol vásároltad nem említették meg, hogy minden rágcsáló éjszakai állat, így a degu is. Nálunk minden éjjel lakberendezett, ami alatt azt ért, hogy mindent elmozgatott, ami nem volt rözítve, ill, megrágott. Minde reggel egy új kertecbelsőre ébredtünk és igen, külön szobában élt őkelme. 2 degunk is volt, de különbözó idöpontokban. A világ legédesebb teremtményei és valóban gyűlöli a magányt. Ha játszol vele azt szeretni fogja, a kezedben is el fog aludni, ha elfárad. A szeretetedért szeretet kapsz, sokat. Csak az éjszakákat kell megoldani, hogy mindketten jől érezzetek magatokat. Sok sikert hozzá! :-)

Majdnem elfeledtem: sok vizet is adj neki.

2012. aug. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :) adtam neki vizet, csak az a baj, hogy nincs speciális rágcsáló itatóm, egy kis edénybe van neki de nem láttam még inni és kezdek aggódni :S már próbáltam úgy hogy bevizeztem az ujjam és a szájához tettem de nem tudom h mit csinálhatnék még :S
2012. aug. 5. 16:19
 3/12 anonim ***** válasza:
Egy 10 literes akvárium bőven nem elég neki. Ahhoz, hogy éjszaka csendben maradjon, nagy hely kell, úgy 50x80x80 cm-es ketrec, egy legalább 30 cm átmérőjű mókuskerék és kell mellé még egy társ! Ha nagy helye van, valamint ketten vannak, akkor csönd lesz éjszaka. A táp, amit kap, tényleg nem mindegy. Vegyél neki Halywood-ot vagy Verselle Laga Complete-t, ezek jó minőségűek. Rágcsáló itatót meg mindenképpen szerezz be!!
2012. aug. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A degu nem érzi jól magát egyedül.Vegyél neki társat, valószínű unatkozik abban a pici akváriumban!Vegyél neki egy nagy ketrecet, avgy csinálj házilag, tele bújókkal, faággal, homokkal amiben tud fürdeni,polcokkal+egy társsal(azonos nemű) és nem fog kaparni mint egy bolond.
2012. aug. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
mint mondtam van neki ketrece nagy csak eltörte a kutyám és amig apukám megjavítja addig van az akváriumban
2012. aug. 5. 22:37
 6/12 anonim ***** válasza:

Amíg el nem helyezed normálisan, addig hisztizni fog. :)

Te is sírnál, ha elrabolnának a szüleidtől, barátaidtól, és egyedül bezárnának egy szekrénybe!


Minden nagyon komoly amit írtak!


Társ nélkül nem zárhatod be se ketrecbe, se 10 literes befőttes üvegbe.

Ülj be mellé, vedd ki, vagy hozd el egy azonos nemű tesóját gyorsan. 10 percig se bírják a kicsik egyedül, nemhogy egy egész éjszaka.


Mekkora ketrecet csinál a papád? Mérd meg centivel! Lehet hogy fölösleges, mert abba se fog elférni.


A kisdeguk napi 10-20 kilométert is lekocognak olyan sebbességgel, ahogy te bringázol, ehhez viszont egy akkora mókuskerék kell, amiben felnőttként is el fog férni: minimum 30 centi átmérőjű.


Szóval még ma szerezz neki egy csincsilla ketrecet, egy azonos nemű tesót, egy hatalmas mókuskereket.


A deguk nappali állatok, nem éjszakaiak. De egymáson alszanak, sose egyedül, és a kicsiket a mamijuk fekteti le este. Ha jó mami vagy, neked is le fognak feküdni, persze ahhoz nappal ki kell fáradniuk, (mókus kerekezésben) és kell egy álmos deguval bélelt ágy. (pl. függő, vagy egy nagy odú, csincsilla, vagy tengerimalac méret, sok papírzsepivel bélelve.)

2012. aug. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
szerencsére nem bébi degut vettem, hanem már felnőttet. azér vettem meg minél hamarabb, mert a kisállatkereskedésben egy nagyon sötét kicsi helyen volt tartva, és szemmel láthatóan nem bántak vele jól, és megsajnáltam. a ketrecet amit apum csinál lemértem, elég nagy lenne 2 degunak is :) ma megyek neki megvenni mint a keréktől az itatóig ^^
2012. aug. 6. 13:32
 8/12 anonim ***** válasza:

Vegyél fel egy bő inget, kösd össze a derekán, és dugd be alá a degudat! Nagyon fog tetszeni neki!

(Fürdőköntössel még jobb, csak abban hőgutát kapnátok mindketten.)

Ja! 30 fok fölött irtó hirtelen elpusztulnak hőgutában.

Tegyél ki egy hőmérőt a szobában, és intézkedjél, ha hőguta veszély van!

2012. aug. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha társat veszel mellé, össze kell őket szoktatni!

Amíg újfiú nálad, és nem lakta be a ketrecet, addig többnyire könnyebb a dolog, de hogy 2 degu mennyi idő alatt szereti meg egymást, totál kiszámíthatatlan.

Szóval olvass utána, vagy abból a ketrecből szerezz még egy azonos neműt, ahonnan ő van.

2012. aug. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A felnőttek már elvannak pár órát egyedül is, főleg ha ott vagy a közelben, de azért inkább 4-6 órás futtatásokra kell felkészülni, ha kiegyensúlyozott egyke degut szeretnél.

És könnyen lehet, hogy utána is a te ágyadban kíván majd aludni, és nem fogad el más választ, mert a deguk mindig együtt alszanak.

2012. aug. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!