Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Meghalt a hörcsögöm. Mi...

Meghalt a hörcsögöm. Mi lehetett a baja?

Figyelt kérdés

Reggelre meghalt a hörcösgöm. Kicsit több, mint másfél éves volt. Szegényt 1,5 hónapra költözés miatt új helyre kellett "szoktatni" azonban azt viszonylag hamar megszokta (az új szobát is bebaragngolta), átvészelte az egyik nagy meleg időszakot, majd mikor jött a kelemmesebb idő, lelassult. Egyébként sem volt az a tipikus hörcsög, amelyik egész éjjel fent volt - főleg a 3 kicsinye után, amit még a kereskedésbe kaprunk "ajándékba", de délutánonként mindig kijött, mászkált (volt, hogy csak a mellső lábaival kapaszkodva lógott, mászkált a ketrec tetején :) ). Szóval lelassult. Bár evett, de nem mászkált, ha kitetem nem barangolt, a gömbjében sem. Aztán láttam, hogy oldalras dőlve fekszik, alszik, amit azelőtt nem csinált. Meg a kis kuckójából kilógott a feje - amit szintén nem csinált korábban. Sokszor zihálva vette a levegőt. Közben kezdett visszajönni az a nagy meleg és arra gondoltam azt nem bírja (volt, hogy nem is a házában aludt).

Friss vize mindig volt, gyümölcs zöldség az utóbbi időben kevesebb, de több féle magvakat is kapott.

Mivel semmilyen külső jele nem volt annak, hogy beteg lenne, nem tüsszögött, nyüszített - csak a lecsökkent mozgásigény és a sok alvás - így orvoshoz nem vittem el, vártam. Hétvégére rosszabbul lett, miközben ment, volt, hogy oldalra dőlt. Sajnos mára meghalt...

Azért gondolom, hogy mégis beteg lehetett, mivel véres volt a pofija, mikor reggel megtaláltam... Mi baja lehetett? Gondoltam arra, hogy esetleg egyszer leesett a ketrec tetejéről és akkor ütötte meg magát és ettől belső vérzése lett. Ez lehetséges?

(az esetleges beszólások elkerülése végett, a hörcsög jól volt tartva, nem tizenéves felelőtlen gazdája volt...)



2012. aug. 6. 08:57
 1/10 anonim válasza:
57%
végelgeyengülés
2012. aug. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
2-3 hét alatt? Előtte virgonc volt aztán hirtelen "elfáradt"? És az orr/pofavérzés?
2012. aug. 6. 09:15
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Igen. Sajnos ők ennyi ideig élnek.
2012. aug. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én hörcsögöm már 4 éves lesz ősszel, pedig tizenéves gazdája van... A végelgyengülés szerintem még túl korai lenne. Ha véres az arca, akkor vagy belső, vagy külső vérzése volt.
2012. aug. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nem degradálni akartam a tizenéves gazdákat - nekem is igen fiatalon volt az első, és ő is több mint 4 éves mikor meghalt - csak alapból el akartam kerülni a felelőtlenséggel kapcsolatos beszólásokat... (egyébként életkornál az sem mindegy milyen fajtájú a hörcsög...)


Külső vérzése biztos nem volt. A fehér bundáján látszódott volna és akkor az éjszaka közepén is előszedtem volna valahonnan egy állatorvost... A belső lehet, de annak sem volt semmi jele - sajnos.


Tudom, hogy mostmár se segíteni, se visszahozni nem lehet, csak jó lenne tudni mi lehetett, mi történhetett vele.


Köszönöm az eddig kommenteket.

2012. aug. 6. 12:39
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

3. válaszoló:hogy lenne egy hörcsög másfél évesen öreg?

nagyon sajnálom a höridet.volt vele egyhelyen tartott hörcsög?mármint hogy egy terráriumban/ketrecben volt vele?mert ha igen lehet hogy a társa volt a gyilkos.nekem is ezolt szegény Drazsékámmal:( minden előjel nélkül meghalt és kiderítettem hogy a Pamutka volt.

2012. aug. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nem, egyedül élt szegénykém
2012. aug. 27. 00:39
 8/10 anonim válasza:
nekem úgya halt meg az egyik hörcsögöm,hogy valamibe beleakadhatott a lába vagy nemtudom és ott lett egy ilyen véralvadásos valami és bírta kb egy hónapig onnantól vittük dokihoz is,de sajnos elért a szívéig ez az alvadt vér és szegény meghalt. nemvolt semmi olyan a hörcsögödön,hogy valahol valami kicsit megdagadt vagy bármi??
2012. aug. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nem, olyan nem. Csak lelassult - bár a korábbi viselkedéséhez az is nagy változás volt. Viszont mivel állandóan "ugrált" meg leesett, gondolom, hogy beverte valamijét...
2012. aug. 29. 19:48
 10/10 anonim válasza:

Nekem is ez a baja most a hörinek, szerintem nem lesz meg csórikám reggelre.

Mindig felmászott a ketrecre, és onnan esegetett le, szerintem az egyik esés "túl jól sikerült most" :

Véres a nózija :( Alig mozog. Szörcsög.

2017. febr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!