Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha a tengerimalacot megakarom...

Ha a tengerimalacot megakarom simogatni, néha elugrik, ugrál, szaladgál, popcornozik. Játszani akar vagy fél? Nem mindig ugrik el, csak néha.

Figyelt kérdés

2012. aug. 7. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Hét éves koromban nekem is volt egy tengerimalacom, az ugyan ezt csinálta. Szerintem csak egy kicsit megriadnak, mert a tengerimalacokat nem könnyű megszelídíteni.

13/L

2012. aug. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. De nem mindig riad meg, legtöbbször hagyja, hogy simogassam nyugodtan. Még a kezemben is volt, csak néha ugrándozik.
2012. aug. 8. 22:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyedül van? Mennyi idős? Mióta van nálad? Milyen hangot ad ki közben?
2012. aug. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyedül van, 1 éves. 2 hete.
2012. aug. 9. 14:07
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem ad ki hangot, csak ugrándozik.
2012. aug. 9. 14:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy kicsit szokatlan még neki az új hely, szerezz neki egy kisebb azonos nemű párt! Eddig egyedül volt?

Ha félne, akkor vicsorítana, vagy pánikszerűen visítana.

Beszélj hozzá sokat!


"A tengerimalacok igénylik a mozgást. Szívesen sétálnak ketrecükön kívül is, nagyobb területen (padlón) gyakran össze-vissza rohangálnak, kergetőznek, hirtelen megállnak, majd nagyon gyorsan irányt változtatnak, nagyot ugranak stb. E játékosság az egészség és elégedettség jele, a tengerimalacok viselkedésének egyik legkedvesebb megnyilvánulása." [link]

2012. aug. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat!
2012. aug. 10. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!