Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik az a kisállat aki...

Melyik az a kisállat aki illene hozzám?

Figyelt kérdés

Szeretnék kisállatot tartani, de egyszerűen nem tudok dönteni, mert nem tudom, hogy azok a körülmények, amiket biztosítani tudok , melyik kisállatnak felelnek meg a legjobban.

Szóval,a körülmények: egyetemista lány vagyok, albérletben lakom, egy közepes méretű ketrecnek tudok helyet szorítani, hetente ingázom 120 km-t, úgyhogy ez az egyik legnagyobb gond, mert nem tudom, hogy a leendő kisállatnak mi lenne a jobb, az, hogy ha viszem haza magammal, vagy az, hogy ha 1 napra (persze megfelelő mennyiségű enni-innivalóval)magára marad az albérletben és csak a szünetekben viszem haza. Csendes, nappal aktív kisállatot keresek, mert a lakótársaimra is gondolnom kell. Tudom, hogy személyiségfüggő, de azért kedves, simogatható állatkát keresek.

Köszönöm!


2012. aug. 8. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ajánlom a tengerimalacot, vagy a hörcsögöt! :) Én a tengeriket jobban szeretem, de a hörcsög kicsit "igénytelenebb".
2012. aug. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jó a malac és a höri is, de ha igazán barátállatot szeretnél, akkor válaszd a törpenyuszit. Persze itt lényeges az is, hogy mivel tovább él, mint mondjuk egy coca (kb. 8 évig) tudd előre, hogy gondozni fogod ennyi ideig. És persze a tartása is többe kerül, oltatni, ivartalaníttatni kell, de a szeretete és a ragaszkodása mindenért kárpótol. :)


22L

2012. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ha egy kis termetű kutyust választasz, vele utazhatsz is. Vannak kutyusok, akik hozzászoknak, és szeretnek utazni (bár inkább kocsiban). Tudom, nem épp ketrecbe való, de csinálhatsz neki a lakásban elkerített helyet. Bár sokkal több törődést igényel, sétálni is kell vinni naponta többször, de hihetetlen mennyi szeretetet ad. :)

Nekem most egy cicám van, annyira imádom! Bár ő nem bírná az utazást.

2012. aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Pont, hogy a nyuszit nem ajánlom. Hajnali ketrecrázás szinte mindegyiknél jelen van. Persze van kivétel, de erősen jellemző! Nem beszélve arról, hogy utazgatást kevésbé szereti, könnyen hőgutát kaphat és a frontokra is érzékeny. Egy komolyabb bélleállásnál akár éjszakaközepén orvoshoz kell vinni ami nem kevés pénz nem beszélve arról, hogy utána kell járni a környékeden van e nyúlhoz értő orvos!

Nagyon átgondolnám a nyuszi tartást a helyedben!

Sokat kell vele vele foglalkozni is.

Talán egy kicsit igénytelenebb állatka, igaz a rágcsálók inkább éjszaka aktívak. Hörcsög is tekeri este a kis kereket a tengerimalac meg szeret vinnyogni.

2012. aug. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, én is ilyeneken gondolkodom, mint tengerimalac , törpenyúl, aranyhörcsög...Csak tényleg az a lényeges, hogy amikor én hazamegyek akkor vele mi lesz? Kibírja egy napig egyedül az albérletben (persze elég enni-innivalóval ellátva) ?

No meg nem utolsó sorban Csongrád megyében keresek tenyésztőt, vagy Szegeden a Trópus állatkereskedés nem tudom, hogy mennyire megbízható?

Tengerimalacból kettő kell, nem igaz? Ők ketten nem nagyon hangosak ?

2012. aug. 8. 13:16
 6/7 intrepid ***** válasza:
Volt malacom is, hörim is, agyatlan, éjszaka kavaró állat mindkettő. Meg lehet szokni, de nem biztos, hogy a lakótársaid meg akarják szokni. A kajdács, (papagály) szintén lármás. Még valami a hörinek is, és a dözsének is van egy érezhető szaga, akármilyen tisztán is tartod. (lakótársaid)
2012. aug. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A patkánytól tuti hülyét kap aki csak hallja, hogy mi az, de az utazik is veled, meg meg is vár, és talán be tudod adni, hogy egy különleges karibi mókus. :)


Persze takarítani őt is kell, hogy ne legyen büdös, és molyol éjszaka.


A tengeri malac is működhet, illetve nézz szét az egérkék között is.

Vannak köztük kedvesek is, meg nem büdösek is, meg nappaliak is... Hogy tudja-e egyszerre valamelyik mindhármat azt nem tudom.


De ők igen:

[link]


A lakótársaiddal együtt válaszd ki a kisállatot. A saját állat mindig kevésbé hangos, mint a szomszédé...

2012. aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!