Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacok tartása havonta...

Tengerimalacok tartása havonta kinek mennyiből jön ki? Részletekkel leírva!

Figyelt kérdés
Nekem is vannak malacaim, csupán kíváncsiságból kérdezem.Ha lehet márkákat is írjatok, ki miket vesz/használ.

2012. aug. 9. 09:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szia! max 8000 ezerből ki lehet hozni, ha olcsóbb minőségű forgácsot és tápot veszel neki. van egy ilyen fenyőfaforgács (europet, azthiszem ez a márkája) 250-ért szokták árulni és az szerintem elég 1 alomcseréhez, 2-3 naponta kell cseréni szóval az 11 csere 1 hónapban = 2750 ft nagyjából. táp a fressnapfban 500 forintért is van, abból maximum 4 csomag fogy el 1 hónap alatt, de hát annyi nincs azért szóval az plusz 2 ezer és akkor benne van a nyalósó is. és azon kívül hogy mennyit költessz zöldség gyümölcsökre...
2012. aug. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Dehogy 8000... Nekünk egy ezresből kijön. És nem éhezik, megvan már 1 éve.


A forgácsért keress fel egy asztalost. Komolyan. Neki az csak hulladék, ha nem adhatja oda senkinek, akk valószínű kidobja. Mi tonnaszámra kapjuk a forgácsot egy asztalos barátunkból teljesen ingyen.


Nagy doboz szárazeledelt kell venni, úgy olcsóbb, és az is elég legalább 1-2 hónapig, legalábbis a mi malackánk nem eszi lyan lelkesen. A nyalósó sem fogy nagyon, szerintem amióta megvan, talán ha egyszer kellett cseréli, akkor sem azért mert elfogyott.


Mi inkább zöldséget adunk neki, ami nem tétel, mert pl. amit a levesbe tennénk répát, amit kidobnánk a végéből azt ő megeszi. Vagy a paprikacsutkát, almacsutkát, almahéjat is lehet neki adni. Olyat szokott csinálni, hogy amit beteszünk uborkaszeletet, annak képes csak a héját lerágni a kis szutyok :D Ha zöldséget adsz neki, főleg ha így a maradékokat, azt jobban is szereti, meg nem is tétel, mivel úgy is megvetted volna, tehár nem a malacnak vásárolsz be...

2012. aug. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a eddigieket, még írjatok!:)
2012. aug. 9. 10:19
 4/16 anonim ***** válasza:

A szénáról ne feledkezz meg, az a legfontosabb!

Itt van már néhány válasz:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__3197586-m..

2012. aug. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nálunk 2 malacra:

Széna-500Ft/év-faluról 1 kis kockabála

Táp-900FT/1kg-Versele Laga Pro-2 hónapra elég kb.

Forgács-ingyen van, párom asztalos.

Zöldség, gyümölcs:főzés utáni maradékok, illetve heti 100Ft kb.

Cebion és Béres csepp 2000FT/év

Szóval havi:42Ft széna+450Ft táp+166Ft vitaminok+kb.400Ft zöldség-kb. 1000Ft/hó

Állatorvoshoz szinte sosem kell menni.

2012. aug. 9. 10:53
 6/16 anonim ***** válasza:
na ja :D mondjuk pesten nem tudom mekkorát néznének ha a panelba bevinnék 1 kiskockabálát :D:D:D:D
2012. aug. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#6-os

Nevetni fogsz, én a panelbe veszem a kisbálást, egy bála két malacnak egy évig elég. Kapott a bála egy cippzáras párnahuzatot, olyan, mint egy babzsák-fotel. Rá lehet ülni! Mikor már kevés van benne, akkor meg már elfér bárhol!

2012. aug. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

2 malac:

1 kg széna,750 ft

1 kg táp, 1000 ft

pellet alom, 2000 ft

zöldség-gyümölcs kb 600 ft.

Szóval nálunk legalább 4000 ft elmegy 1 hónapban.

A kisbála széna jó ötlet,de az vajon mennyire tiszta??? Azért a malacok érzékenyebbek szerintem,mint a tehenek vagy lovak...

2012. aug. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nálunk is panelban van a kockabála, műanyag szemeteszsákban, kilyukasztgatva.Nem rohad be!!Már évek óta így vesszük.
2012. aug. 9. 18:55
 10/16 A kérdező kommentje:
Mennyire tiszta?Jobb mint a bolti és szebb, finomabb illatú.Jobban eszik a malacok is.Nehogy azt hidd, hogy a bolti különb, az is csak száraz fű mint ez.Ugyanúgy levágják, a napon kinn szárítják, mint a bálásat.Én boltiban találtam már mindenféle koszt, zacskót, földet.A bálásban meg semmit.
2012. aug. 9. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!