Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyit kell törődni egy...

Mennyit kell törődni egy csincsillával? Mennyibe kerül? Ajánljátok-e?

Figyelt kérdés

2012. aug. 10. 10:58
 1/9 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés: büdös-e?
2012. aug. 10. 12:46
 2/9 anonim ***** válasza:
A csincsilla nem egy barátságos kisemlős. Nem szereti ha hozzáérnek, a simogatástól herótja van. Darabját 6000 forinttól lehet kapni. Nekem nem tetszenek, mert nem lehet velük mit kezdeni. Inkább a tengerimalac már az is jobban elvan a simogató kezekben. Ha rendszeresen tisztántartod a helyét, nem lesz szaga
2012. aug. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Nekem kőkemény 10 napig volt, ajándékba adták, de elegem is lett belőle. Állandóan kaffogott ránk, ha a közelébe mentünk, harapott, alig mozgott, a szarját pedig folyton kszórta a rácson.

Úgyhogy visszaadtam a "kedves" korábbi tulajdonosnak, aki gyorsan továbbpasszolta valaki másnak.

Én már több olyan embertől hallottam, hogy sokmindent nem lehet velük kezdeni: ha nem egész pici kortól kerül gazdához, később már nem szelidíthető / én felnőtt példányt kaptam /, a simogatást, kényeztetést nem szeretik, és amúgy sem túl értelmes állatok.

Ha már simogatni való, intelligens rágcsálót akar valaki, akkor inkább a patkány, a degu vagy a tengerimalac.

2012. aug. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szóval inkább a "nézegetni való élősarok"-kategória, de akkor már inkább a díszhal: nem büdös, nem harap, nem szemetel, stb.
2012. aug. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A csincsilla éjjel aktív le föl ugrál és rohadt hangos még csukott ajtón keresztül is hallani. Ha kiengeded akkor mindent össze sz*rik és megrág. Aranyosak de inkább lebeszélnélek róla. Magán tenyésztőtől vegyél ha veszel bármit is
2012. aug. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért ennyire nem vészesek szerintem. :) Tény, hogy ha sokat simogatható állatkára vágysz, akkor nem a csincsilla a megfelelő választás, de ha olyan helyről veszel, ahol kicsi kora óta foglalkoztak vele, akkor egészen szelídek lesznek. Az enyémek pl. nagyon szeretik, ha a nyakukat vakarászom, persze csak akkor, ha ők jönnek oda simit kérni :D Felismerik a gazdájukat, ragaszkodnak is hozzá valamilyen szinten, de mivel nem igénylik olyan erősen az ember társaságát, jó választás lehet, ha nincs túl sok időd állatokkal foglalkozni. Napi fél-1 óra foglalkozással "szinten lehet tartani" a szelídségüket. :) Én naponta kb. ennyi időre engedem ki őket a ketrecből, leülök velük, ők meg szaladgálnak, dobbantónak használnak, és közben adogatok nekik néhány szem jutalomfalatot. Már megtanulták, hogy kb. ennyi ideig vannak kint, utána maguktól visszamennek a ketrecükbe, mert tudják, hogy utána homokfürdőt adok nekik. :)

Egyedül nem szabad tartani őket, de lehet együtt tartani azonos neműeket is, sőt az a legszerencsésebb választás, ha 2 azonos nemű kölyköt veszel, a különnemű párosokkal elég sok a macera. Nagy ketrec kell nekik, legalább 50x70x80-as (ez a nagyon minimum), polcokkal, mászási lehetőségekkel. Az emésztésük érzékeny, oda kell figyelni a táplálásukra.

2012. aug. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amennyi macera van velük / homokfürdő, spéci kaja, nagy férőhely, stb. / én akkor inkább kutyát vagy cicát szereznék be, hidd el, sokkal többre mész azokkal,mert azok szeretik is a gazdit!
2012. aug. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy itt minden le van írva, ami fontos, a fórumban tapasztalatokat, történteteket is olvashatsz. Nekem csak pozitív tapasztalataim vannak, de most nincs időm leírni, ezért küldöm a linket. [link]
2012. aug. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Antispecista ***** válasza:
0%

Szia!


Szerintem semmilyen allatot ne vegyel, olyat pedig melynek a szabdban a helye plane! Ok sem arucikkek, mint mi emberek sem. Fogadj orokbe! :)

2012. aug. 19. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!