Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen szénát vegyek a tengeri...

Milyen szénát vegyek a tengerimalacaimnak?

Figyelt kérdés
Bálás szénát szoktam venni nekik egész évre, de olvastam hogy néha nem árt másfajtát is adni mellé, hogy ne legen unalmas.Ti milyet vesztek ami árban nem túl drága?

2012. aug. 10. 12:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
bocsi gyorsan írtam...
2012. aug. 10. 12:20
 2/11 anonim ***** válasza:

Lucernaszénát, de abból nem kaphatnak sokat csak a vehes és a szoptatós malacok. De egy kevés jót tesz nekik és szeretik.

Tavasszal szoktam nekik szárítani zabszénát (mikor a zab még úgy néz ki, mint a fű). Zabot szoktam nekik csíráztatni télen is!

Most száríthatsz nekik például pitypangot, lóherét, útifüvet, tyúkhúrt és ezeket keverheted a bálás szénába.

2012. aug. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

nekem nyuszim van, én a fressnapfban veszem neki a zacskós hegyiszénát, imádja, igaz nem olcsó, de sokáig elég:) és korlátlanul eheti.


[link]

2012. aug. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lucernaszénát csak bálásat tudnék venni, de az nagyon sok, nem férek el tőle a lakásban, már elég a másik szénát is rakosgatni.Jó ötlet ez a szárítás, lehet akkor az lesz, hogy megyek szedek a folyóparton ilyen gyógynövényeket és szépen kiszárítom, télire is jó lesz.Gabonafüveket én is szoktam csíráztatni, meg fűvé nevelni azt is szeretik.
2012. aug. 10. 12:41
 5/11 A kérdező kommentje:
Nálunk sajnos nincs Fressnapf:(
2012. aug. 10. 12:41
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nem unja, akkor miért váltanál a bálásról?


Én nyuszim 5 éves, kiskorától kezdve bálásat kap, és imádja! Még most is képes órákon át enni..:)

2012. aug. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja nem akarok váltani csak gondoltam néha kevernék neki másfajtát is bele, mivel egész évre megveszem és így ugyanazt a szénát eszik 1 évig.Na érted.
2012. aug. 10. 13:06
 8/11 A kérdező kommentje:
Vettem woodi szénát, olcsó volt csak 160FT az ósönben.
2012. aug. 12. 12:32
 9/11 anonim ***** válasza:

Mennyit adnak 160-ért?

Mi van ebben a woodi szénában?

2012. aug. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szárított fűfélék. :P Most nekem is olyan van, és ilyen moha, meg ágacska, levéldarabok vannak benne, meg persze fű.
2012. aug. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!