Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerülne? (Részletek...

Mennyibe kerülne? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Szertenék venni egy tengerimalacot. Ketreccel alommal ketrecbe kuckóval itatóval kefével t.malac samponnal táppal körömvágó óllóval. Ez így mennyibe kerülne?
2012. aug. 10. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy tengerimalac nem fogja jól érezni magát ott. Legalább 2-őt kellene venni (hidd el, tapasztalat). Ha nem akarsz gondot a porontyokból akkor 2 azonos neműt. Válaszolva a kérdésedre a többi dolog beszerzése már a fantázia, leleményesség és kreativitás kérdése. Malacot fajtától stb-től függően 1000-100000 találsz. Én ma a kisállat kereskedésben 1200-ért láttam. Az enyém 500 ft volt. XD Háztól vettem, de ezek a kockázatosabbak. Lehet tenyésztőtől már 5000 ft körül is venni és ő tuti jól van. Ketrecem is hasznát van, de ha újat akarsz akkor az olyan 8000-20000 van ahogy nézegettem. Használat vagy neten lehet 5000-ért kapni. És 50*100-as kell mnekik, ne hagyd magad a 38*60-ra rátutymálni mert még jobban is kijössz a nagyobbal. De az eladók meg fogják próbálni rádbeszélni a kisebbet. Kuckót is 1500.ért láttam most de van 600 ft-os is. Alom nálam a legdrágább, van 200 és 400 ft között 10 l-es. Ez nálam jó esetben 1 hétre elég a két cocinak:) Itatót 500 ft felett vettem. A malacokat nagyon ritkán kell fürdetni, szóval az nem is muszáj. Pl az enyémek még egyszer sem fürödtek. Nem koszosak meg nem is tesz jót nekik. Most majd fognak de sampon nélkül. Azt nem merek bele tenni nekik. Körömvágó ollót nem tudom mennyi. Én egy körömcsipeszt fogtam be erre a célra. Fésülni alkalmanként szoktam őket, az is egy régi kis fésű. Mageleség a legjobb fajta 600 ft körül van (inkább táp, nem nyulaknak való). Én forgácsot asztalostól szoktam hozni. Kicsit oda kell figyelni hogy ne legyen benne tüske vagy hasonló de jobb is mint felénk a bolti forgács. Magot is én rakok nekik jobb híján össze. Szénát esznek főleg. Ezt nem kérdezted. Ez is mérettől függően 200 ft körüli a 10 literes legolcsóbbja de én jobban bízom a háziban, így azt kérni szoktunk állattartóktól télen, nyáron meg füvet esznek meg amit én csinálok szénát. Jó helyen lakom, alig jár kocsi is szóval tiszta helyről van. Azt hiszem amúgy lehet venni is ilyen ápoló csomagot ollóval, fésűvel stb de az is olyan 2000 ft-ot súrolhatja. De ketrecet csinálhatsz neki te is, kuckót is. Amit mindenképpen muszáj hogy legyen az a ketrec, itató és ha takarékos akarsz lenni a szénával akkor annak egy tartó. Azt is olyan 1000-ért láttam mérettől függően a freshnapban. De ezt is lehet házilag csinálni. [link] Ezen az oldalon vannak jó ötletek mindenhez, néha malacok is ás használt ketrecek is. Olvasgass! Ha gond van kérdezhetsz is. Ami még kimaradt az a gyümi és zöldség. Na azt abból kapnak ami van itthon, így nem tűnik fel az ára sem annyira. uborkahéj, répadarabka, almahéj, karfiollevél, kis paradicsom, "jé, ki hagyta meg ezt a kis paprikát," "eper, kóstizd meg" és így tovább :D Csak a K betűsekkel kell vigyázni mert puffasztanak. De az enyémek alkalomadtán kapnak belőle.
2012. aug. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ú, na ezt leelemeztem neked :D
2012. aug. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Akkor gyűjtök még egy kis pénzt és akkor megveszem őket!
2012. aug. 10. 15:55
 4/5 anonim ***** válasza:
2012. aug. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mostmár megbeszéltük a családommal lehet hogy kapok t.malacot szülinapomra ami 2 hét múlva lessz! De köszönöm a segitséget!! :)
2012. aug. 10. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!