Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A dzsungáriai törpehörcsöghöz...

Sdan kérdése:

A dzsungáriai törpehörcsöghöz be lehet tenni a barackfa ágát?

Figyelt kérdés

2012. aug. 10. 15:34
 1/7 anonim válasza:
72%
nekem is pont ugyanilyen hörcsögöm volt én az akácfa ágát tettem bele nemtudom h mi baja lenne h beraknál egy barackfa ágat
2012. aug. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Csak a tűlevelű fák ágai nem adhatók a hörcsögnek, mert a gyantatartalmuk ártalmas az egészségre.
2012. aug. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Én csak a malacokkal kapcsolatban olvastam erről, de szerintem forma-forma:

"Rágcsálásra kiválóan alkalmas a frissen vágott almafaág, a legtöbb tengerimalac kedveli. Ilyen célra a szőlő metszéséből számazó ágak is megfelelőek. Cseresznye-, barack-, őszibarack- vagy szilvafaágat, ill. vörösszínű fáktól (pl. vörösfenyő) származó ágakat a tengerimalacnak ne adjunk, mert ezek mind mérgezők (!)."

[link]

2012. aug. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ójaj... akkor valami mást fogok betenni hozzá :)
2012. aug. 10. 20:57
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

#3-as vagyok

Így folytatódik:

"Egyesek kisállataiknak fűzfalombot is adnak, erről azonban tudnunk kell, hogy erősen dugító hatású. Ha szívesen fogyasztja, alkalmanként egy kis adag (!) friss eperfalomb ill. fehér akácfalomb, fehér akácvirág adható a tengerimalacnak."


Én az akác kérgét viszont nem javaslom.

2012. aug. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
értem... köszönöm :)
2012. aug. 10. 21:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Én diófa ágat raktam be az enyéimhez, azt viszont nem tudom, hogy a nyírfa ágát be lehet-e rakni?
2012. aug. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!