Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ti hogyan-mennyit engeditek...

Ti hogyan-mennyit engeditek ki a törpenyuszitokat a ketrecéből?

Figyelt kérdés
Van egy törpenyulam, a ketrece elég nagy. A házban tartom, de ha meleg van akkor kiviszem az udvarra napközben, vagy ráteszem a nyuszit a fűre, rá pedig a ketrec rácsa, hogy tudjon legelni, de elszökni ne. Ilyenkor több órát ott szokott lenni, és szinte minden nap. Szabadon az udvaron nem engedhetem, mert van egy kutyám, aki lehet, hogy kergetné vagy ilyesmi. Ha rossz idő van, a házban szoktam kiengedni, de akkor rács nélkül, mert csak a mosókonyhában és a műhelyben lehet szabadon(ez a kettő helyiség egymás mellett van, tehát ilyenkor a nyúlnak két szobányi helye van futkározni). De mikor a házban van így, akkor felügyelnem kell, és sajnos nincs sok időm, tehát kb. félórát-órát szokott ugrálni bent. Ti hogyan engeditek ki? Mert szerintem az én nyuszim keveset van kiengedve :S

2012. aug. 12. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy, hogy van udvarotok.

Mi panelban élünk, így a nyuszi csak a szobában mászkálhat, napi kb. 1 órát engedem ki, mert közben néznem kell, nehogy megrágjon valami vezetéket, bútort.

2012. aug. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi is panelben lakunk,a szobámban van a nyuszim.Így,hogy nyári szünet van és sokszor itthon vagyok,egész nap kint lehet.Mivel már szobatiszta és biztonságos a szobám számára(rongálni meg soha nem szokott,már itt van több mint egy éve:) ),így már éjszakára sincs bezárva.Mikor még suli volt akkor olyan 6-7órát volt kint minden nap.Akkoriban még nem mertem szabadon hagyni éjszakára.

Nekünk nagy erkélyünk van,ha jó idő van oda mehet ki.Nagyon szokta élvezni.:)

2012. aug. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok,egyszer mégis rongált.De az a figyelmetlenségem miatt volt.:/ Leesett a földre a fülhallgatóm és szétszedte.:/ Azóta mindig rendesen megnézem nincs-e valami,amit szétszedhetne.:)
2012. aug. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nocsak, úgy tűnik, a nyulak szeretik a fülhallgatókat. Az én két nyuszim se rongál meg semmit, de a fülhallgatómat mind a kettőt tönkretették. :P


Egyébként napi 1 óra max, mert a szoba egyáltalán nem nyúlbiztos és két nyulam van, amik ivarosak és ellenkező neműek. Egyszerűen képtelenség ennyi ideig figyelni arra, hogy ne harapják át a vezetékeket. :P


Tudom, hogy ez nem a legjobb megoldás... :(((

2012. aug. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos nekem sincs sok időm kiengedni őt és vigyázni rá, de igyekszem. :) :(
2012. aug. 12. 22:48
 6/9 anonim ***** válasza:
A szobánkban van a nyuszink ketrece, ha itthon vagyunk mindig ki van engedve, többnyire egész nap, mert mindig van itthon valaki. Csak a szobában lehet, az ajtót csukjuk. De a szoba teljesen nyuszibiztos, nem tud semmit megrongálni, nincsenek szabadon vezetékek, bútorokat nem bántja, teljesen szobatiszta. Az egyetlen ok, amiért be kell zárnunk éjszakára, és ha elmegyünk, hogy az ágyra felmegy, és az ágyneműt rágja. De ezt csak akkor teszi, ha tudja, hogy senki nem figyel rá :)
2012. aug. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
Nekem csak akkor szoktak kint lenni a nyuszik ha takarítom a ketrecüket ilyen naponta 2-szer van ketrecek takarítása 1 óra!
2012. aug. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Naponta 2 órát töltesz ketrec takarítással?? Az nem semmi
2012. aug. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én csak naponta egyszer takarítom a ketrecet, 10-15 perc alatt megvan... :D
2012. aug. 15. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!