Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire kell kitakarítani a...

Mennyire kell kitakarítani a ketrecet?

Figyelt kérdés

nyár végén szeretnék venni egy hörit, csak nem szeretném hogy váratlanul jöjjenek dolgok, ezért mindenre fel szeretnék készülni, ezért olvasok sokat felőlük, de vannak dolgok amiben nem vagyok biztos pl: elég csak ennyire kitakarítani utána? http://www.youtube.com/watch?v=obaqtBpxgBM&feature=related

továbbá apukám régi akváriumában is tarthatom majd?

milyen fából SZABAD neki mondjuk házat csinálni? (Bükkfa jó?)....

a válaszokat előre is köszi



2012. aug. 13. 00:51
 1/9 A kérdező kommentje:
jah és nem írtam hogy hörcsögöt szeretnék, ráadásul szibériai vöröshörcsögöt...
2012. aug. 13. 00:52
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Hát én csak szíriai aranyhörcsögöt ismerem meg Roborowskit meg dzsungáriát na mind1..xD


Minden nap ott kell kiszedni a forgácsot ahova végzi a dolgát! és hetente kell teljesen kitakarítani a hörit!


Én is akváriumban tartottam de nem a legjobb! Nem szellőzik úgy mint egy ketrec!

2012. aug. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én hetente cseréltem a forgácsát, és havona fertőtlenítettem az egész ketrecet. se beteg, sem büdös nem volt. hogy milyen fából veszel neki házat, az meg tök mindegy, úgy is szétrágja idővel. k-betűvel kezdődő kajákat meg nem szabad neki adni, nekem ezt mondta anno a kereskedő. megérte minden hörim a 3 évet, tehát csak nem lehet hülyeség ;)
2012. aug. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én hetente szoktam kiszedni a forgácsot és újat rakni helyette. Nagytakarítás az ritkábban van, 2-3 havonta talán, akkor az egész helyét, játékait, berendezést, mindent átmosok.

Fa ami jó: bükk, tölgy, dió, nyírfa, meg nem tudom még mi, én inkább veszem boltban készen a házat.

Én is régi akváriumban tartom a hörit, persze ketrec jobb lenne, mert az jobban szellőzik.

2012. aug. 13. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is akváriumban tartom, a forgács mennyiségétől függően 1-1.5 hetente kell takarítani. Én ecettel, baktériumölő vízkőoldóval, majd mosogatószerrel takarítom, így jó neki. Ha jól emlékszem, a Domestosra allergiás volt, tüsszögött tőle, a mostani tiszítószerektől semmi baja.

Háza nincs, úgyis csinál magának fészket forgácsból és a zöldségekből, amit kap.

2012. aug. 13. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát én hetente takarítom 1x, meg 3-4 havonta kifertőtlenítem az terráriumot.Gyakrabban kéne, mert a végén már elég húgyköves.
2012. aug. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

KI kell tapasztalnod, hogy mennyire üríti tele az almot, ha egy hét alatt teljesen tele van, akkor egy hétnél előbb kell kitakarítani. Az álattól függ. Tengerimalacnál legalábbis nem lehet halasztgatni, de a hörinél is ez van.

Ha akváriumban tartod... hát a legjobb a ketrec, de nem baj az akvárium sem. Csak nagyon nagy rés legyen neki levegőnek!!!! Azt nem tudom, hogy miből lehet neki házat csinálni. A fát megrágja. Mert folyamatosan nől a foga és muszáj mindig valamit rágnia. A tengerimalac is ilyen. A malacomnak pár napig nem volt mit rágnia, ezért a ketrecnek a rácsát kezdte el rágni!!!!! Ennyire fontos, hogy legyen neki rágcsálnivalója. :) Szerintem ennyire elég kitisztítani:

- először is kiszeded a koszos almot

- aztán ha nagyon koszos az akvárium alja, akkor vízben áztatod, mert koszra ne tegyél tiszta almot

- aztán tedd bele a tiszta almot, rendezd vissza a kis szobáját :)


AZTÁN MEG ÉREZZE BENNE JÓL MAGÁT... :)REMÉLEM, SEGÍTETTEM!

2012. aug. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A rágcsálásra visszatérve, az enyém a sültcsirke csontját szereti a legjobban, szinte az egészet megeszi.
2012. aug. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Rakj neki csincsilla homokot (egy müzlis tálba pl.) àllatkereskedésbe vedd!

Abba fog pisilni és két naponta cseréld akkor a többi alom sokáig jó marad!

2012. aug. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!