Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Fiú vagy a lány nyuszi a...

Fiú vagy a lány nyuszi a kezesebb, ragaszkodóbb?

Figyelt kérdés

Szeretnék a közeljövőben egy törpenyuszit. Több helyen olvastam, hogy a fiú barátságosabb. Igaz ez? Vagy csak mende-monda? A temperamentum függ a fajtától is?

Ill. ha tenyésztőtől vásárolnám, akkor kézhez szoktatott/abb lenne? Kevésbé tartana az embertől?

Jó "taktika", ha a közelembe mer jönni és nem riad meg akkor azt a nyuszit választom? A nyuszi személyisége fontosabb lenne mint a külseje.


2012. aug. 13. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz. Olyan lesz, ahogy bánsz vele. Illetve természetesen minden nyuszi (ahogy mindenfajta állat és ember) más jellemmel rendelkezik. Ha mufurc, akkor lehet, hogy az is marad, de elképzelhető, hogy megváltozik a te kedvedért.


Nem feltétlenül jó a taktika, mert az a nyuszi, ami elsőre odamegy hozzád, az lehet (elég valószínű), hogy bátrabb, önfejűbb. Az elugrálós a jó, de az, amelyik iciripicirire összehúzza magát egy sarokban a jöttödre, na, az évek alatt tud majd csak megnyílni.


Egyébként a nyuszik nagyrészben nem kezesek. Ritka az ölbenyúl!

2012. aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy olvastam,hogy a bak bújósabb kicsivel.Nőstény meg területvédő,nem igazán szereti ha a ketrecébe nyúlkálsz.

Na de nekem egy bakom van,szóval csak róla tudok nyilatkozni.

Előzővel egyet kell értenem abban,hogy minden nyuszi más.Az én nyuszim barátságos,nem igazán fél senkitől sem.Bújós is.Az sem zavarja ha a ketrecét/ketrecében piszkálom.

Mindenképp tenyésztőtől vegyél.Készhez szokott is lesz,meg egészséges is (ami kereskedésben nem biztos).

2012. aug. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Jó tenyésztőtől vásárolt nyúl már születésétől emberközelben van, megszokta hogy fogdossák, emelgetik, jól bánnak vele. Állatkereskedésben nem igazán foglalkozik senki velük, inkább félnek az embertől. Szóval nem kérdés hogy honnan vedd. Az szerintem mindegy hogy milyen nemű.
2012. aug. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Már biztos, hogy tenyésztőtől lesz a nyussz. Hétvégén voltam egy állatkereskedésben, ahol zárt terráriumban tartották őket(tudtommal ketrecben kell) és "fajta megnevezés" a törpe nyúlt volt. A korára már rá se kérdeztem, "biztos" 6 hétnél idősebb. . . és mindez majd' 7000 Ft-ért. Kicsit többet szánok rá és egészséges, szocializált állatot kapok tenyésztőtől.

Valahol olvastam, hogy bizonyos fajták nem keresztezhetőek egymással fogproblémák miatt. Mely az a 2 fajta?

És még egy kérdés: tudnátok ajánlani Budapesten vagy a keleti régióban oroszlánfejű törpe kosorrú tenyésztőt? Vagy törpe kosorrút? Ez a két fajta tetszik leginkább. Ill láttam mini törpe kosorrút. Ez egy létező fajta vagy olyan mint a "mini yorki"?

2012. aug. 13. 16:22
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem minim kosorrúm van.:) Létező. [link] innen vettem.
2012. aug. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi :) Közben rátaláltam én is erre az oldalra. Szimpatikusnak tűnik neten keresztül a tenyészet.
2012. aug. 13. 16:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát én csak ajánlani tudom.:)
2012. aug. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!Kan nyulat vegyél Szeri ntem!Az kezes és ragaszkodó (nekem van )

Szerintem jobban megéri (tapasztalt).

2012. aug. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bunnyboo ***** válasza:
nekem 2 nyulam volt. 2 kan. mindkettőt meglehetett símogatni, de az egyik ragaszkodóbb volt. Ismerkedj meg egy kicsit a nyuszival mielőtt megvennéd! ezt ajánlom
2012. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!