Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Régi akváriumba hogyan tudok...

Régi akváriumba hogyan tudok emeletet szerelni és rácsos tetőt csinálni?

Figyelt kérdés
Most egy höri lakik benne és szeretnék neki emeletet csinálni. Miből, hogyan? Akkor már tető is kell rá, azt miből, hogyan? A legegyszerűbb módszer érdekelne.

2012. aug. 13. 21:00
 1/2 anonim ***** válasza:
59%

Én anno a tetőt egy régi hűtő rácsával oldottam meg. Tettem rá 1-2 szótárt, így nem tudott kijönni a höri.

Emeletet szerintem úgy tudod megoldani, hogy ékekkel kitámasztod. Szerintem úgy kéne, hogy valami nagyon erős ragasztóval (pl. ragasztópisztoly) ragasztasz az üveg oldalára 4-6 pöcköt. Fa, parafa, ami elbírja. Erre ragasztasz egy méretre vágott kartonpapír darabot. Az ékek azért kellenek, hogy valami tartsa alulról, ne csak oda legyen ragasztva az üveg oldalához.

2012. aug. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha már előtte is hörcsögöt tartottál benne, akkor terráriumnak hívják. Emeletet úgy a legegyszerűbb csinálni, ha valamivel kitámasztod, én úgy csináltam, hogy egy vastagabb kartonlap alá betettem a négy sarokba egy-egy WC papír gurigát, így az megtartotta. Csak az volt a baj vele, hogy gyorsan szétrágták. :) Tetőt felesleges rá csinálni, ha 30 cm magas a terráriumod, mert ha kb. 10 cm magasra rakod az emeletet, képtelenség, hogy kijön a höri. Nálam is így volt megcsinálva és a 2 év alatt eddig egyszer sem szöktek ki miatta. A ragasztó használatát nem javaslom, mivel lehet, hogy hörcsögre ártalmas szereket tartalmaz.
2012. aug. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!