Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja a degumnak?

Mi baja a degumnak?

Figyelt kérdés
Ma nagyon megijesztett. amikor bejöttem a szobába nem a megszokott helyén aludt hanem a sarokban ráadásul az oldalán. Benéztem, láttam hogy jár az oldala gondoltam nincs semmi baja. kimentem volna szólni anyukámnak hogy nézze meg milyen aranyosan alszik de amikor bezártam az ajtót, elkezett összevissza rohangálni és hangosan nyigni. vissza mentem es amikor lenyugodott megállt. engedte hogy megfogjam, és a kezemben se mozgott, aztán hogy kicsit megráztam újra a régi volt, most úgy tűnik semmi baja. mi volt ez és ezt mi okozta? nagyon aggódtam
2012. aug. 14. 00:19
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem hiányoztál neki.neked rendbe jöt.az én hörim(nem tudom hogy jön a deguhoz de vele isilyen volt)ugyan ezt csinálta,hogy kikéredzkedett a ketrecből mert alány bántotta de nem tudtam máshova berakni ugyan is nem volt több ketrec.szegényt másnapra megölte a másik:'(
2012. aug. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi a gondja a degudnak, arra szerintem te fogsz rájönni. Talán az anyud is tud segíteni.

A deguk a természetben mindig nagy családban élnek, aki egyedül marad, arra biztos halál vár, ezért ketrecben is félnek ha egyedül maradnak, legalább két egynemű testvért, vagy családtagot szoktunk adni-venni.

Soha nem alszanak egyedül, valaki mindig vigyáz rájuk, amíg szundikálnak.

Az otthonukat viszont nagyon féltik az idegenektől, ha akarsz mellé egy póttesót venni, akivel még nem ismerik egymást, össze kell őket szoktatni, csak utána lehet őket egy ketrecbe rakni.


A deguk nem egerek, hanem fűevő pocakjuk van, ami neked ehető hami, abban neki nincs elég rost, betegek lesznek még a rágcsáló magkeverékektől is.

Mindennap rengeteg szénát kell enniük, és még a deguknak készített tápokból is csak a magas rosttartalmút ehetik. (20 - 25%)

Mivel a természetben nem jutnak cukorhoz, mind egy szálig nagyon érzékenyek az édes, vagy magas kalória tartalmú dolgokra. (mazsola, kukorica, keksz...) Ha elrontod az etetését cukorbeteg lesz, és 1-3 évesen elpusztul, pedig okosan megválasztott ennivelóval 8-10 évig is élhetne.


A deguknak hatalmas a mozgásigénye: megmértük biciklis órával: fejenként, naponta 10 kilómétert is lekocognak, és olyan gyorsan is tudnak futni, mintha te teljes erővel tekernél lefelé egy dombról. :D


10 kilómétres ketrecünk nekünk sincs itthon, úgyhogy 50x 70x70 centis szekrény kell nekik és egy hatalmas mókuskerék. Kicsi deguknak 25 centis, nagy deguknak 32 centis átmérővel. Ha kinövik a kereküket, akkor kevesebbet futnak mert érzik hogy árt a gerincüknek, utána viszont nem bírnak magukkal, és ketrecet rágnak, harapnak, szöknek, rosszalkodnak. :)

2012. aug. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!