Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tudni egy hörcsögről?

Mit kell tudni egy hörcsögről?

Figyelt kérdés
mit eszik,mennyit eszik,mit csinál este,lehet-e csak egy hörcsögöt tartani,meddig él,hány naponta kell takarítani a ketrecét,mi kell neki a ketrecébe

2012. aug. 15. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:

-magokat,zöldségeket,néha husit,tejfölt (nemtudom pontosan)

-sokat (nemtudom pontosan)

- este ide-oda futkos, rágcsál, szalad a mókuskeréken és próbál megszökni

-csak egy hörcsögöt jó tartani, a höri nem szeret másik hörcsöggel lenni, bár vannak kivételek, de az nagyon nagyon ritka.

-2-3 évig él kb. De találkoztam négy éves hörivel, és van amelyik kér éves kora előtt meghal.

-3 naponta kell takarítani kb.

-itató, etető tál, házikó, mókuskerék, meg valami alagút,esetleg játékok.

2012. aug. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Annyival egészíteném ki az előttem szóló válaszát hogy:


-Megkeveréket vegyél neki a kisállatboltban

(én panz* márkájút vettem.)

-ebbből naponta 1 lapos evőkanállal adok neki

-egész este/éjszaka rohangál, mászik a ketrec rácsain ,homokfürdőzik, kerekezik stb...

-csak egy hörcsögöt szabad tartani (nagyon területvédők)

egy hím és egy nőstény is csak a párzás ideéig lehet együtt.

- átlagosan 3 évig él

- a ketrecébe kell:futókerék,kis ház/odú,golyós önitató,etetőtál,homokfürdő(opcionális), faforgács (alom)

2012. aug. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is hozzáírnék még egy kicsit.

A HÖRCSÖG OTTHONA:


Még a legkisebb hörcsögfajtának is tágas otthon kell. Az, hogy ketrecet vagy terráriumot veszel, egyéni döntés, bár az utóbbi esetben fedd le a tetejét hálóval (NE könyvvel, vagy ilyesmivel). Arról is te döntesz, hogy homokot vagy forgácsot szórsz az állat otthonának aljára. Szerintem a hörcsög jobban tud "kaparászni" forgácsban, homoktól begyulladhat a szeme. A terráriumban/ketrecben MINDENKÉPPEN legyen egy kis ház a hörcsögnek, etetőtál, benne hörcsögkajával, megfelelő méretű mókuskerék, speciális hörcsög fogkoptató (kapható az állatkereskedésekben) és lehetőleg falra szerelhető, "golyós" itató (a tálkába öntött víz fulladásveszélyes, és ha magára borítja a hörcsög, megfázik). Ez még a minimum, én mindenképpen vennék a helyedben egy olyan mini fa "létrát", amit direkt rágcsálóknak gyártanak. Ezen elmászkál, és nem is kerül sokba.

Visszatérve a hörcsög otthonának méretére, ha ketrecet választasz, és azon belül jó nagyot, ahhoz kaphatóak műanyag szintek (ez egy műanyag lap), és azokat összekötő létrák. Tehát ha veszel, teszem azt, 3 szintet, az egyiket beakasztod 10 centi magasra, a másodikat 25 centi magasra, a harmadikat 40 centi magasra. Aztán fogod a létrákat és összekötöd velük őket. Attól, hogy a hörcsög fejre esik nem kell tartanod, ugyanis, ha az aljára megfelelő mennyiségű forgácsot szórtál, puhára esik. Nekem több olyan hörcsögöm is volt, amelyik a ketrec legtetején, a lábait beakasztva fejjel lefelé lógott (a ketrec majdnem 1 méter magas), aztán leesett és nem lett semmi baja. :) De azért ne dobáld. :D

Ja, és ne rendezd át a hörcsög otthonát túl sokszor! Te azon kívül, hogy berendezed a helyét, nem sokat tehetsz, ugyanis az állat választja majd ki, hova pisil, hol raktároz stb.

A ketrecet hetente takarítsd ki. Ha nagyon piszkít a hörid, akkor gyakrabban, 3-4 naponta.


Hirtelen ennyi jutott eszembe :D

2012. aug. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem emeletnek megne vedd a műanyag emeletet!

Én kartonból csináltam neki és ragasztópisztollyal ragasztottam a ketrec rácsaihoz.A létrának csigalépcsőt csináltam alufóliás kartonhengerből és karton darabokból.


Ha gondolod holnap rakok fel képet!

2012. aug. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dávkapcs ***** válasza:
Magkeverékeket,gyümölcsöt zöldséget eszik.A hörcsög sokat eszik de úgy hogy raktározza a pofazacskójába(hogy álmába is tudjon enni.Legyen neki folyadék!Pl.zöldség gyümölcs,de önitatóval is lehet itatni.Este Kapar rág kerekezik zajon(bár az én hörcsögöm nappal aktívabb mint éjjel).1 hörcsögöt vegyél vagy testvéreket!Élettartalmuk 2-3 év.Én hetente egyszer takarítom.A ketrecébe alagutak,etetőtálka,egy másik tálka mibe homok kell tisztálkodáshoz,Kerék(testedzésre),fogkoptató rágóka,és persze alom.
2012. aug. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!