Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet két sötét szürke dzsungá...

Lehet két sötét szürke dzsungáriai törpe hörcsögnek fehér utódja?

Figyelt kérdés
Van két Dzsungáriai törpe hörcsögöm. De nagyon szeretnék fehéret. Ilyenek [link] ezek nem azok csak a szinük ilyen.

2012. aug. 18. 09:50
 1/7 anonim válasza:
lehet.
2012. aug. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem, esetleg fekete fordulhat elő, de ennek kevés az esélye. Valószínűleg a te hörijeid génje Aa, így születhet: AA (vadas), Aa (vadas, fekete hordozó), valamint aa (fekete). De egy kis genetikát olvashatsz a következő linken: myhamstersbaby.ewk.hu/oroklodes-egyszeruen
2012. aug. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Valószínűleg igen, de ilyet én még nem tapasztaltam. Nekem még csak az anyaállat hasonmásai kerültek napvilágra
2012. aug. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves első és harmadik! Olvastatok már genetikát? Mert, ha igen, tudhatnátok, hogy két vadas keresztezéséből nem lesz pearl(fehér)!!!
2012. aug. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Volt két eloző hörim annak születtek de az anya állat megette őket nem értem mért nekteknem történt ilyan ? bocs hogy megkérdezem.
2012. aug. 19. 17:48
 6/7 anonim válasza:

kedves kérdező. nem, egyáltalán nem lehet fehér hörcsög. nekem két fehér(pearl) törpehörcsögöm van, épp most fialt 3 hete, 5 fehér lett, és egy vadas. csak ugy lehet szerintem fehér, ha veszel valahol (tenyésztőnél vagy ritkább esetbe állatkereskedésbe) fehéret, egy fiút és egy lányt, és úgy lesz fehér, de az se garantált hogy mind fehér lesz; jó példa vagyok én rá, 5 fehér, 1 vadas. (és a szülők fehérek.)

ha a hörcsögöd vemhes, mindneképp vedd ki a hímet, ugyanis a nőstény agresszívvá válhat, és sürün verekszik a hímmel, mert félti a benne lévő kicsiket. szülés után SE rakd be a hímet, csak ha a kicsik 4 hetesek, akkor különkell választani az anyjuktól őket, és csak abba az esetbe rakd össze a 2 szülő hörcsögöt ha akarsz még bébitörpehöriket. (FONTOS, hogy a nőstényt rakd a hím ketrecébe.)

remélem segíthettem :)

2012. aug. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszaitokat
2012. aug. 27. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!