Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak hogy rávegyem a...

Mit csináljak hogy rávegyem a kisállatra?

Figyelt kérdés

Tudom hogy millió ilyen kérdés van már,és lehet unjátok,de nekem FONTOS lenne ha segítenétek!! (: Kisállatot szeretnék a szobámba tartani,a pénz megvan már rá,mert gyűjtöttem,az állatot már kinéztem,mindent tudok arról az állatról és annak gondozásáról/tulajdonságairól..csak 1 a baj..és az anya.. NEM AKAR A LAKÁSBA ÁLLATOT..1000x elmondta már nekem de én egyszerűen nem bírom felfogni hogy nem lehet..:( lassan 1 vagy 2 hónapja könyörgök,takarítok,amit kér azonnal teljesítem,de már kezdem unni hogy amit kér én teljesítem azonnal,de ha én kérek valamit akkor már nem.. :(

Szerintetek van esélyem hogy valahogy megengedje?

sok helyen olvastam már ilyen kérdéseket és ott azt írták hogy titokba vegye meg,de én nem merem,mert félek nagyon leszidna.

saját pénzemből finanszíroznám a kisállatot és anyának SEMMIT nem kéne belefizetnie,még csak gondoznia se kell,mert az az állat amit kinéztem nem igényel iszonyú nagy foglalkozást,mert egész álló nap alszik,de én akkor is foglalkoznék vele EGÉSZ nap :) a kutyám is egész nap alszik mégis szoktam vele foglalkozni egy 2-3 órát.:)

NAGYON,de NAGYON megköszönöm annak aki elolvassa amit írtam és még válaszol is rá :)<3



2012. aug. 18. 16:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kezdd el az idegesítését, ez hatásos szokott lenni mert idővel a szülő megunja és belemegy hogy állatod legyen, napi szinten emlegesd hogy mit szeretnél, reggelinél, ebédnél, vacsoránál, másról se beszélj, mutogass neki aranyos képeket és videókat az állatról. Minden erről szóljon:D

Ez menjen egy jó ideig, ha anyud szívós és ez sem lesz hatásos, akkor nincs más mint hogy megveszed a cuccokat és ha minden megvan akkor az állatot is a legvégén. Nekem megérné a szidást, mert utána tudom hogy úgyis beletörődik.

2012. aug. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Olvastam, hogy sokat alszik a kinézett állatod.Akkor az mi? hörcsög,egér? Ezt nem írtad le.Hány éves vagy? Mert ha 20 alatt akkor nem hiszem, hogy a saját pénzedből tudod eltartani mert neked akkor még nincs fizetésed így az anyukád pénze és te csak elköltenéd az ételére,ketrecére stb.... de egy kisállat tényleg nem nagy pénz.Először kicsit drága megvenni a tartozékokat de utána már csak az alapvetőket kell adni neki szóval ezzel nem lehet nagy baja anyudnak.Sok ilyenről hallottam, hogy "kisállat nem való házba", de sose értettem. Hogy ha megfelelően van tartva akkor nem büdös és sok örömöt is okozhat. Így végül biztos mindenki megszeretné.Próbáld még győzködni hátha megengedi, de váratlanul tényleg jobb, hogy ha nem viszed házhoz mert akkor nem lesz túl jó sorsa az állatkának.
2012. aug. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
törpe sünre gondoltam és 13 éves vagyok :) most szeptemberbe lesz a névnapom és nővérem azt mondta hogy megveszi a sünt nekem névnapra..( de biztos hogy csak átvert..) ,de hogyha meg is venné akkor csak a ketrecet,és a felszereléseket kéne nekem megvennem és 17000 ft-m van és abból sok felszerelést tudnák venni plussz névnapra még mamáimtól és rokonaimtól pénzt is kapnák és az még jól is jöhet :)
2012. aug. 18. 17:07
 4/12 A kérdező kommentje:
amúgy meg anyát nem nagyon érdeklik a képek és videók a süniről :| apának cukik,meg aranyosak de anyának csak egy büdös állat..:(( pedig ha rendszeresen van tisztítva akkor egyáltalán nem büdös...:) de hogyha az udvaron tartanám ott 1. a kutya piszkálná, 2.a hőmérséklet változásokat nem bírná..
2012. aug. 18. 17:09
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha apukád hajlik a témára és nővéred is, akkor akár ők jó fegyverek is lehetnének. Közös erővel megpróbálhatnátok rábírni anyukádat a sünire.

Csak úgy offként: Én is ebben a helyzetben vagyok, csak nekem hátrányom, hogy se anya, se mostohaapám, de még a húgom sem támogatja az ötletet, miszerint kell egy kisállat a házba. Pedig én felelőséggel gondoznám, nálunk nem is a pénz a kérdés, meg amúgy is, nyári munkán voltam, direkt erre a célra gyűjtöttem, már anya bele is egyezett a nyaralás alatt, erre mire hazaértünk rávágta, hogy nem jön több állat a házhoz (hozzátenném egy udvaron lakó kutyám van...).

Úgyhogy remélem te több sikerrel jársz, mint én, bár én még így sem adtam fel, nekem nem szokásom... :)

2012. aug. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
sok szerencsét neked is!!! remélem neked is sikerül!! én azért nem adom fel,mert ha valamit feladunk akkor azt nem is akartuk igazán..:/:)
2012. aug. 18. 19:56
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is a rámenős módszert ajánlom, hogy idegesítsd ezzel, és közben mindig mondj valamit az állat gondozásáról, csempéssz bele infókat a törpesün tartásáról. (hogy lássa, értesz hozzá, és szeretnéd) Én degukat kaptam, és 34 ezer forint volt a kezdeti költség, tehát nagyon jól oszd be azt a 17 ezret, hogy elég legyen. Nekem ráadásul duplán megérte a rámenős módszer. Mondjuk 4 évig kellett könyörögnöm az állatért, de 2 év után kaptam egy saját, új, nagyon jó számítógépet, hátha azzal lefoglalom magam, és hagyom az állatozást. (a szüleim informatikusok) De végül persze az lett, hogy van egy számítógépem és 2 degum :D 14/L
2012. aug. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
de hogy kezdjek el rámenős lenni? már mindent mondtam neki a sünikről de nm birom meghatni semmivel :S mit és mikor kezdjek el rámenős lenni és hogy? ha valaki tud segíteni az leírja nekem hogy mit mondanák anyának?:)
2012. aug. 19. 17:27
 9/12 anonim ***** válasza:

mond meg qanyukádnak hogy :légysziiiiiii had legyen süniiimmm!!!

könyörögj neki.vagy hisztizz.egyszer csak megengedi.

nem nagyon tudlak vigasztalni ezzel de én kértem görényt.(kapok is)saját pénz az egész felszerelés,állatorvosi költség.(kivétel a kajaXD)sok pénzem van pedig nem vagyunk gazdagok.nagyon régóta gyűjtöm.

van egy hörcsögöm.fél év volt mire kikönyörögtem hogy legyen(pedig a görény nagyobb többet fogyaszt).

12/L

2012. aug. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
mutattam anyának most képeket azt mondta hogy cuki,de nem hinném hogy megengedné hogy BENT tartsak sünit,sőt hogy tartsak :'( jó neked hogy olyan anyud van aki megengedi:)
2012. aug. 19. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!