Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi kell 1 db dzsungáriai...

Mi kell 1 db dzsungáriai törpehörcsög hím megfelelő tartásához?

Figyelt kérdés
pl: mekkora ketrec , mennyi kaja , alom , játék , és hogy ez így összesen mennyibe kerül mindennel eggyüt ?
2012. aug. 18. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Ketrec: legalább 30x40x30-as kellene, ebbe egy tálka amiben a kaja van és egy csöpögésmentes golyós önitató. Valamint szükség lesz egy futókerékre, és ha szeretnéd boldoggá tenni höridet egy kis tálkába rakj neki csincsilla homokot. Számára ez jó játék, és elfoglaltság valamint szép fényes lesz tőle a bundija. Alomként használj pormentes forgácsot. Ha szeretnéd a szobádban szabadon engedni, úgy hogy ne kelljen tartanod attól, hogy megszökik, vegyél neki egy hörcsöggömböt. Ő is jól érzi majd magát és jót is lehet rajtuk szórakozni. :)
2012. aug. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
2012. aug. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Ezek kellenek egy hörcsögtartónak:

- terrárium: Legalább 25-30 cm magas és minél szélesebb!

- mókuskerék: Kb. 10-12 cm átmérőjű, hogy meglegyen a napi mozgásigénye.

- WC papír guriga: Hogy tudjon mit rágcsálni, miből fészket csinálni és miben aludni. Szeretik, ha több van összerakva egymásba, mert akkor olyan, mint egy alagút és egy csomót rohangásznak benne.

- fogkoptató kő vagy kérges faágak: Hogy tudja a gurigán kívül valamin koptatni a fogát.

- tányér: Hogy ne legyen szanaszét a kaja. Bár néhány hörcsög kiszedi belőle a kaját, szóval ezt nem muszáj.

- kerámiaházikó: Hogy tudjon mibe aludni, hiszen, ha több kuckója van, jobban fogja érezni magát.

- itató: Hiába látod azt számos weboldalon, hogy nem kell nekik itató, mert nem isznak. Ez mind nem igaz, hiszem, ha nem kapnak elég lédús gyümölcsöt és zöldséget, igenis kell nekik víz. Ezt célszerű úgy rakni a terráriumba, hogy egy elgörbített végű dróttal akasztod a terrárium falára.

- 3-4 cm forgács: Mert a hörik imádnak a forgácsban kaparászni, és néha benne is alszanak. Ha a forgácsot hideg helyen tároljuk, takarítás előtt egy-két órával be kell hozni a meleg szobába, mert a hideg forgácsban könnyen felfázhatnak és elpusztulhatnak a hörik.

- száraz kenyér: Ezzel is a fogukat koptatják, és imádják, DE csak olyat szabad adni nekik, amin nincs papír és penész sem!


Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye, ribizli, barack, szeder, málna.


Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.


A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat, én reggel és este szoktam nekik adni egy nagyobb ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a terráriumba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)!

Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak.

Minden kaját meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni.

TILOS "k" kezdőbetűjű kajákat adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, körte, krumpli), mert a keményítőt tartalmazó kajáktól elpusztulnak!


Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól elpusztulnak.

A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.


Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, kukacok.

Sajtból csak akkora darabolt kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele.

A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!


Az én terráriumomat kb. havonta takarítom, de az alján úgyis látszik, hogy mennyire koszos.

Igaz, hogy rengeteg helyen írják, hogy hetente kell, de ha nem koszos, felesleges.


2 hörim terráriuma: 60 cm x 40 cm és 30 cm magas

1 hörim terráriuma: 50 cm x 29 cm és 33 cm magas



Játékok hörcsögnek:

- mókuskerék: Így nem fog elhízni; viszont az fontos, hogy csak olyat szabad venni, aminek a talpa és a kereke között van minimum 1-2 cm távolság, mert különben beleakad a forgácsba és nem tudja hajtani, és ne műanyag legyen, mert azt szétrágják.

[link]

- kis faházikó: Ebben tud aludni, ráadásul mászkálhat is rajta, rágcsálhatja…

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

- libikóka: Ahogy a hörcsög mászkál rajta, billeg alatta.

[link]

- kerítés: Ennek segítségével lerakhatod a padlóra, és nem tud elfutni, ráadásul, ha leteszed neki a kedvenc játékait, órákig leköti velük magát.

[link]

- szalmaházikó: Aludni és bujkálni is tud benne, akár rágcsálhatja is, így ezzel is leköti magát.

[link]


Ezeket saját tapasztalatomból írtam.

Ha van a közeledben Fressnapf üzlet, ott nézz körbe, mert ezeket biztos, hogy árulják ott is (én is onnan vettem).


Azt javaslom, hogy inkább terráriumot vegyél. Nekem is abban vannak és nagyon jól érzik magukat. Igaz, hogy sokan azt írják, hogy a ketrec jobb, én mégis inkább csak ellenezni tudom. Ha a höri felmászik a tetejére és esetleg leesik, könnyen megsérülhet, hiszen nagyon aprócska. Nagyon kiszóródik belőle a forgács is. Takarítani (a csöveket) sokkal nehezebb, mint a terráriumot. A hörcsög nem a műanyagban érzi jól magát, hanem faágak és gallyak között. Ha megoldható, rakj be neki gyümölcsfa-, vagy nyírfaágat. Ezeken örömmel fog mászkálni és a foga is kopik majd. Fogkoptató köveket felesleges venni, mert a hörcsögök többsége nem használja, így csak foglalja a helyet (tapasztalat, kb. 30-40 hörcsögömből jó, ha 2 foglalkozott vele). Mindennel együtt ez nem tudom, hogy mennyibe kerül, de nem túl olcsó. Ha meg tudod oldani, készíts neki fából bujkálókat te magad! Én is így csináltam, és kb. 8.000 Ft-ot spóroltam vele. Ne műanyag kacatokkal tömd tele a helyét, hanem inkább természetes dolgokkal. Legyen elég helye mozogni, ne legyen a helye telezsúfolva, mert úgy nem érzi jól magát!


Ha van még kérdésed, írj nyugodtan, szívesen válaszolok! ;)

2012. aug. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és egy valamit kifelejtettem. Az első válaszolónak szánom: A HÖRCSÖGGÖMB ÁLLATKÍNZÁS!!! Ne vegyél neki, mert csak azért fut benne, mert ki akar jönni. Tehetetlen lesz benne az állat, ha túl gyorsan hajtja. Nem bír majd megállni, nekimegy mindennek és ő meg csak hánykolódik majd benne. Ha szereted az állatokat, nem veszel neki. Inkább megszelídíted őt, hogy kézbe lehessen venni és akkor elengedheted úgy a szobádban, hogy terpeszben szembe ülsz a fallal és berakod a hörit a két lábad közé. Így tud majd szaladgálni, és közben növekszik a jó kapcsolatteremtés közted és közte is. Így egyre jobban fog kötődni hozzád. Nem úgy, mint egy műanyag gömbben gurulva. És jobb is lesz így neki. :)
2012. aug. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok.

Akkor bocsánat a téves információért, nekem még sosem volt hörcsögöm, csak tervben van. Nem tudtam, hogy nem jó a hörcsögöknek.

Bocsánat még egyszer.

2012. aug. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , sokat segítettetek !
2012. aug. 19. 11:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, eleinte én is akartam venni gömböt az enyéimnek, de nem vettem, mert annyi helyen írták, hogy nem jó. Utána belegondoltam, hogy mit érezhet szegény, hiszen nem is lát ki belőle rendesen, mert a műanyag színes... Így inkább azóta a földön futtatom és figyelek rá. És azóta annyira jó lett a kapcsolat köztünk, hogy már egyből szalad utánam a füvön, mikor az udvaron van... Pedig el is futhatna előlem, ha akarna, hiszen semmi nem tartja vissza. De ő ragaszkodik hozzám, mert sokat foglalkoztam vele. Csak arra vigyázz, kérdező, hogy udvarra csak akkor vidd ki, ha nincs kutya/macska, mert nagyon rá tudnak kattanni. Én a cicómat mindig becsukom a biciklisbe, vagy a garázsba, amíg fut a hörim, így biztonságban van. És nagyon szeret a fűben kutakodni. Ja és még valami: ha mégis úgy döntesz, hogy két hörit veszel, akkor ne rakj be nekik mókuskereket, mert amíg az egyik fut benne, a másikat maga alá gyűrheti, és ebbe bele is tud halni, ha komolyak a sérülései! Szóval azért vigyázz, mert lehet, hogy csak jót akarsz, de mégis ártasz vele! Kellemes perceket hozzá(juk)! ;)
2012. aug. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!