Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kézhez szokottak lesznek a...

Kézhez szokottak lesznek a nyuszijaim?

Figyelt kérdés
TEgnap voltunk egy tenyésztőnél és vettünk két kis nyuszit. 8 hetesek. Egy fiú és egy lány, állandóan mosdatják egymást. Sajnos pár napig még nincs ketrecük addig egy nagy kosárban vannak. Mindig ki akarnak jönni, azért mert nem érzik jól magukat? Vagy csak mert kíváncsiak? Vagy csak mert a nagy kert után kicsi nekik a ketrec? És hogy tudnám őket kézhez szoktatni, olvastam hogy nem szabad őket piszkálni csak nézegetni aztán óvatosan benyúlkálni kézből etetni, de ez nem teljesen így alakult mert a párom és az anyukája folyton benyúlkáltak simogatták őket. Ettől lehetnek még kézhez szokottak? És ha igen hogy csináljam? Ma már kiengedhetem őket egy két órára? És kezdjem el szobatisztaságra nevelni? Vagy várjam meg vele a ketrecüket? És így h ebben a ketrecnél kisebb kosárban vannak, nem fognak megvadulni?

2012. aug. 19. 06:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Remélem nem egy kecóban fogod őket tartani, mert akkor állandóan szaporodni fognak és a sok szüléstől az anya hamar meghal majd.Valamint a nőstények területvédők, valószínű verekedni fognak mikor ivarérettek lesznek.Őket egymagukban jobb tartani.Attól még szelídek lesznek, hogy most kosárban vannak.Sokat simogasd őket meg etesd kézből, de ne zöldséggel, mert a kisnyuszik elvileg csak tápot és szénát kaphatnak 3 hónapos korukig.Remélem nem sokára megkapják a kecójukat és akkor minden sarokba tegyél egy kis forgácsot, meglátod melyiket válasszák és akkor csak abba a sarokba kell egy mélyebb szögletes doboz és odajárhatnak budira.
2012. aug. 19. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Az én nyuszim is nagyon szelíd, aranyos kisfiú. Amíg kicsike volt sokat sétáltattam pórázon. Amúgy a pórázt most tudom ajánlani h szokják meg és egyre csak szelídülni fognak... :)
2012. aug. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egy ketrecben lesznek de ki lesznek ivartalanítva. És akkor ma már kivehetem őket egy két órára a szobába? Hogy szokják a kinti létet?
2012. aug. 19. 08:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Amikor én hazahoztam a nyuszimat kicsi korában, nagyon félős volt, mindig elbújt, de ahogy jöttek hozzánk, mindig mindenki meg akarta nézni, simogatni, úgyhogy az első 1-2 napban is sokszor kivettem, meg simogattam, ölbe vettem. Meg ugye állatorvoshoz is mentünk egyből oltásra, szóval szegénykémet meggyötörtük már az első napjaiban, aztán 3. nap környékén, amikor már nem volt semmi, csak nyugi, elengedtem a szobában, bebújt a radiátor alá, és falatkákkal egyre közelebb csalogattam magamhoz, amíg rágott, simogattam. Nagyon hamar összebarátkoztunk így, azóta eltelt másfél év, és nagyon bújós, ragaszkodó nyuszi, szeret ölben ülni, és órákig képes vakartatni magát :))
2012. aug. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És amikor ölbe vetted nem ment el? Nem akart elszaladni? Az előbb megsimogattam a kislányt és csak gubbasztott és hagyta az azt jelenti hogy annyira félt h mozdulni sem mert? Vagy pedig tetszett neki? Honnan tudom ha élvezi a simit? Mert nem ö jön oda hozzám. Most elkerítettünk neki egy kicsit nagyobb sarkot hogy napközben ott legyenek ne a kosárban mert mégse olyan nagy az a kosár kettőjüknek. MEg onnan mindig kiakarnak mászni. Azért mert nem tetszik nekik, vagy csak kíváncsiak mi van kint?
2012. aug. 19. 09:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Én az első törpenyuszimat egész nap simogattam, és fogdostam, másnapra már egyáltalán nem félt. Volt egy olyan is aki mindentől félt, alig tudtam kicsalogatni a szekrény alól,de egy-két nap után Ő is felbátorodott. Etesd kézből, beszélj hozzá, próbáld simogatni, és meg fog szokni. És amíg olyan helyre teszed őket ahonnan ki tudnak jönni, addig ki is fognak:D Egyrészt mert kíváncsiak, másrészt mit csináljanak egész nap egy kosárban? A ketrecből is ki akarnak majd jönni ha unatkoznak.
2012. aug. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha ki akarnak jönni a kosárból, és hagyják magukat simogatni, akkor olyan nagyon mégse félnek! :D


Szerintem is kiveheted őket ölbe, és simogathatod. Ha vissza nyal: jól esik neki, ha utálja: visszakéretszkedik.


A szobatisztasághoz kell egy tálca, amiben mindig van fapellet, és egy kis pisis alom, pár bogyóval.

Minden más helyen pedig takarítani kell, akár naponta többször is, hogy ne maradjon szag.

A nózijukkal keresik a toaletettet.

2012. aug. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért néha hagyd őket pihizni is! :D

Az etetésükre viszont nagyon vigyázzatok!

Csak azt, és annyit adjatok nekik, amit a mamájuk alatt is ettek, és minden újdonságot fokozatosan kell bevezetni az étrendjükbe!

A kisnyúl egy hirtelen tápváltásba is bele tud pusztulni!

Hogy később mit ehetnek az a fajtájuktól függ.

2012. aug. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És az miért van hogy a fiúnyuszi állandóan mosdik de tényleg. Kicsit hozzáérünk már rögtön. Meg ha nem isérünk hozzá akkor is 10 percenként alapos csutakolásba kezd. Magát is és a lány nyuszit is. Tudom h tiszta állatok meg sokat mosdanak de a lány alig mosdik a fiú meg állanóan. Lehet, hogy azért, mert nem fogad el minket és így probálja lemosni magáról a szagunkat?
2012. aug. 19. 15:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!