Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csomóan azt mondják hogy:ne...

Csomóan azt mondják hogy:ne szeporítsd a görényed! Miért?

Figyelt kérdés

csak mert olvastam egy kérdést és mindenki:minek szaporítod őket?meg ilyesmik.ez miért van?és ha a szaporításra ráolvasott egy csomó helyen akkor mi a baj vele?(nem leszúrásnak mondam mert igazatok van.csak kiváncsiskodok mert nem tudom miért van ez?


durva válaszoktól kiméljetek meg!


2012. aug. 19. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért,mert gondolom nem vagy hozzáértő tenyésztő,nem ismered az állat genetikáját,az őseit,hogy milyen rejtett betegségei vannak,voltak az ősöknek! Szóval beteg egyedeket nem humánus gyártani,aztán meg,ha nem tudod odaadni valakinek őket,rajtad maradnak stb. Komoly dolog az állattenyésztés, az egyetemen tanitják,nem a semmiért! A genetikát meg a minimum,hogy ismerni kell!
2012. aug. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

amúgy én nem akarok görényt tenyészteni.köszi:)

bár állatorvos szeretnék lenni.ha ezt a szalmát rendesen megtanulnám akkor tenyészthetnék?

2012. aug. 19. 19:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy agrártudományi egyetemen tanitják az állattenyésztést, az állatorvosi karon meg az állatok gyógyitását, nem a tenyésztését. Szóval ez 2 különböző "szakma".
2012. aug. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Végül is hasznos az állatorvosi szakma is a tenyésztésnél, ha bármi gond van a szülésnél, vagy az anyánál, stb. akkor tudod majd, mit kell tenni. Na meg ingyen használhatod az ultrahangot. De a tenyésztésről, genetikáról tényleg tanulj utána, és tenyészpéldányokat is a lehető legjobb helyről hozz.
2012. aug. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért mert először is ismeretlen felmenős állatokat nem tenyésztünk,meg ki tudja milyen genetikai betegségeket hordoznak.Egyébként ez minden egyes állatra vonatkozik,ha megnézed itt is minden 2. kérdés a tenyésztésről szaporításról és felesleges szaporulatról szól,egyszerűen hihetetlen h milyenek a emberek és gondolom et mind 12 évesek kérdezik...Nem értenek hozzá,nem értenek a genetikához,csak a hülyeséget csinálják.De térjünk vissza a görikre:Sokkal de sokkal kevesebb a felelősségteljes gazdi mint az örökbefogadásra váró görik,és ez minden évben növekszik.Nagyon sokszor pedig olyan emberekhez kerülnek,akik nem értenek hozzá,megvadul és a hülyéje elengedi az erdőben vagy az utcákon vagy esetleg továbbadja jó pénzért vmi baleknak.
2012. aug. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
oké értem.most már értem hogy miért nem szabad szaporítani.
2012. aug. 19. 22:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért nem kell rögtön egyetemet végezni, hogy állatot tenyéssz. (Bár ha érdekel a téma, akkor érdemes.) Alaposan utána kell nézni a dolgoknak, mielőtt belefogsz és nem árt, ha egy tapasztalt tenyésztő segít neked.
2012. aug. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!