Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Adjak a hörieimnek vizet és...

Adjak a hörieimnek vizet és ha igen mibe?

Figyelt kérdés

Van két Dzsungáriai törpe hörim sokat olvasok róla azt írják hogy kell nekik viz mások azt hogy nem. Rakjak be vagy nem?

Mennyi időre benmaradhat nekik?



2012. aug. 20. 11:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem kell nekik víz ha mondjuk mindennap adsz nekik 2x egy szelet almát vagy bármilyen gyümölcsöt, az uborkában is van sok folyadék. adhatsz nekik vizet önitatóban mert az is jó, de azt csak akkor ha még kicsik és hozzálehet szoktatni őket és nem szokták meg a gyümölcsöket. Én régen a hörimnek gyümölcsöket és zöldségeket adtunk nem adtunk neki vizet csak késöbb amikor egy kicsit beteg lett akkor adtunk neki h bele tudjuk tenni a vitaminját de nem ivott belőle mert nem ismerte.
2012. aug. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm toppancs04 ténleg nagyon! De az almáról azt olvastam hogy hetente kétszer kis cikket lehet nekik adni.
2012. aug. 20. 11:54
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges a víz. Adj neki lédús gyümölcsöket, zöldségeket. Az én hörijeim anno naponta 2x kaptak almát, az volt nekik a kenyér. Ehhez jöttek még a finomabb falatok, úgyhogy az egészséges almától nem lesz baja.
2012. aug. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
igenaz én hörim is naponta 2x kapott almát + mindenféle gyümölcsöt úgyhogy ne félj nem lesz tőle semmi baja :)
2012. aug. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

előttem válaszolók:igen is kell nekik víz!tévhit hogy nem kell neki.

nyugodtan adhatsz neki vizet ha jónak látod de nem muszály.ha akarsz neki adni akkor vegyél golyós önitatót.rakhatsz be hozzá kupakot is de az azért nem ajánlott mert belekotorja a faforgácsot vagy megfürdik benne

2012. aug. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszkat
2012. aug. 20. 15:52
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha sok lédús gyümit és zölit kap, akkor nem kell neki víz, de mindig jó, ha van előtte, így bármikor ihat, ha szomjas. Ne kupakokba meg kis edényekbe rakd, hanem vegyél egy golyós önitatót ( [link] azt pedig egy dróttal rakd fel a terrárium/ketrec oldalára. Lehet, hogy nem fog belőle inni, de azért fontos, hogy legyen előtte víz.


Egy kis infó az etetésről:


Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye, ribizli, barack, szeder, málna.


Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.


A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat, én reggel és este szoktam nekik adni egy nagyobb ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a terráriumba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)!

Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak.

Minden kaját meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni.

TILOS "k" kezdőbetűjű kajákat adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, körte, krumpli), mert a keményítőt tartalmazó kajáktól elpusztulnak!


Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól elpusztulnak.

A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.


Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, kukacok.

Sajtból csak akkora darabolt kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele.

A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!

2012. aug. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Kell nekik víz, hiába hogy kapnak gyümölcsöket. Az én hörim is kap minden nap, de ettől még fogy az itatóból a víz is, tehát kell neki. Ha nem kéne akkor nem inna.. Vegyél önitatót állatkereskedésben.
2012. aug. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
az önitatót nem tudják hogy kell használni
2012. aug. 21. 15:06
 10/12 anonim válasza:
ha nem sokat adsz nekik lédús gyümölcsöt zöldséget akkor nyugottan rakj be nekik vizet például egy kupakban.egy ismerősöm is kupakban ad nekik és ha melegebb van nyáron az egészet megisszák! :)
2012. okt. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!