Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögnek milyen "szükségle...

A hörcsögnek milyen "szükségletei" vannak?

Figyelt kérdés
Úgynéz ki h kapok egy hörit, de anyum utánna szeretne nézni h mennyire igényes meg ..stb

2012. aug. 22. 10:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem 3 volt :) Mindegy, hogy akváriumban, vagy ketrecben tartod, de szerintem biztonságosabb az akvárium. Kell neki legalább 1 cm vastagon forgácsot tenni. Hogy ne hízzon el, szerezz be neki egy mókuskereket. Egy itató sem ártana, az enyémek pl nagyon sokat isznak. Az itatóban kb 2 naponta cseréld a vizet, hogy ne igyon állott vizet a höri. Szeretnek bújkálni, tehát valamit ennek érdekében is be kell szerezned. Én a wc-papír kartonját ajánlom (tudod, amire van tekerve a wc-papír). Kaja...hát vegyél neki valami höri kaját...én "YoYo"-t használok :D (csak mondom). De ezen kívül nagyon szereti a sajtot. Azt 2-3 naponta adj neki, hogy ne fogja meg a hasát. A paprikát, sárgarépát, almát is nagyon szereti. Én nagyon nagyon ritkán adok neki egy-egy falás barackot, de tényleg kicsit, hogy ne fájjon a hasa. Mogyorót is szoktam adni, azt is szereti. Én adtam neki egy "kisujj körömnyi" dinnyét is :D Azt is szereti. Végülis az én höriim mindent megesznek, csak a petrezsejmet gyűlölik :p Szárazkenyér...Azt is szeretik. Nem muszáj megszárítani, de úgy sokkal egészségesebb neki, és még a fogát is koptatja a ropogtatással. Nem szereti az illatokat. Vagyis ha szappannal mosol kezet, utána ne nagyon fogdosd, mert nem szereti. Hallottam olyant, hogy azért halt meg egy höri, mert túl illatos környezetben tarzották. Szerintem ez túlzás, de hogy nem szereti az biztos.

Ühm..most ennyi jutott eszembe, de majd még írok:)

2012. aug. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

milyen hörit kapsz?de bármilyet is fogsz kapni keressetek rá a google-n.pl Dzsungáriai törpehörcsög tartása.


nekem 2 volt különböző neműek és a lány felülkerekedett és megölte a fiút.

hetente almozz majd alóla.búvóhely mindenképpen kell neki.legyen mókuskereke is.magvakat esznek.ne adj neki K betűs zöldségeket pl.:karalábé,saláta.


ha ketrecben tartod úgy neki valmilyen szinten jobb mert a ketrecben jobban mozog a levegő,nem érzi magát annyira bezárva.

ha terráriumba rakod az sem baj.de mivel az zártabb ezért egy kicsit szagosabb lehet tőle a hörid mert lehet hogy befülled.(nem nagyon szabadna megtörténnie)

2012. aug. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Előző vagyok:D

Még annyit, hogy szeretnek barátkozni, de nagyon kell figyelni hogy hogy simogatjuk őket. Ne nagyon "lapítsd ki":p Ne szorongasd. Olyan törékenyek és kicsik. A szagokra érzékenyek, és jól is hallanak, de a látásuk amúgy elég gyenge. Azért nem kell szemüveg :p

És milyen hörit kapsz? Az enyémek szibériai törpe hörik voltak..és még van egy:) Kb 2 évet élnek, de meghalhatnak hamarabb is később is. Hallottam olyant, hogy egy hörcsög 8 évig élt:) Hajrá! Nagyon szerethető kis állatok!

2012. aug. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok...és 1 is egyben :p csak szóltam :D :p
2012. aug. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3. az előtted lévő emberkére gondoltál?csak mert az én vagyokXD


azt elfelejtettem írni hogy ne tedd bele gömbe mert azt mondják hogy az állatkínzás mert csak azért gurul benne hogy valahogyan kijusson onnan

2012. aug. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem dzsungáriai törpehörcsögök vannak már 5-6 éve, és nagyon aranyosak. Össze is írtam róluk a saját tapasztalataimat, hogy segíteni tudjak vele az ilyen kezdő höritartóknak. :)


Ezek kellenek egy hörcsögtartónak:

- terrárium: Legalább 25-30 cm magas és minél szélesebb!

- mókuskerék: Kb. 10-12 cm átmérőjű, hogy meglegyen a napi mozgásigénye.

- WC papír guriga: Hogy tudjon mit rágcsálni, miből fészket csinálni és miben aludni. Szeretik, ha több van összerakva egymásba, mert akkor olyan, mint egy alagút és egy csomót rohangásznak benne.

- fogkoptató kő vagy kérges faágak: Hogy tudja a gurigán kívül valamin koptatni a fogát.

- tányér: Hogy ne legyen szanaszét a kaja. Bár néhány hörcsög kiszedi belőle a kaját, szóval ezt nem muszáj.

- kerámiaházikó: Hogy tudjon mibe aludni, hiszen, ha több kuckója van, jobban fogja érezni magát.

- itató: Hiába látod azt számos weboldalon, hogy nem kell nekik itató, mert nem isznak. Ez mind nem igaz, hiszem, ha nem kapnak elég lédús gyümölcsöt és zöldséget, igenis kell nekik víz. Ezt célszerű úgy rakni a terráriumba, hogy egy elgörbített végű dróttal akasztod a terrárium falára.

- 3-4 cm forgács: Mert a hörik imádnak a forgácsban kaparászni, és néha benne is alszanak. Ha a forgácsot hideg helyen tároljuk, takarítás előtt egy-két órával be kell hozni a meleg szobába, mert a hideg forgácsban könnyen felfázhatnak és elpusztulhatnak a hörik.

- száraz kenyér: Ezzel is a fogukat koptatják, és imádják, DE csak olyat szabad adni nekik, amin nincs papír és penész sem!


Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye, ribizli, barack, szeder, málna.


Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.


A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat, én reggel és este szoktam nekik adni egy nagyobb ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a terráriumba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)!

Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak.

Minden kaját meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni.

TILOS "k" kezdőbetűjű kajákat adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, körte, krumpli), mert a keményítőt tartalmazó kajáktól elpusztulnak!


Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól elpusztulnak.

A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.


Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, kukacok.

Sajtból csak akkora darabolt kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele.

A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!


Az én terráriumomat kb. havonta takarítom, de az alján úgyis látszik, hogy mennyire koszos.

Igaz, hogy rengeteg helyen írják, hogy hetente kell, de ha nem koszos, felesleges.


2 hörim terráriuma: 60 cm x 40 cm és 30 cm magas

1 hörim terráriuma: 50 cm x 29 cm és 33 cm magas



Játékok hörcsögnek:

- mókuskerék: Így nem fog elhízni; viszont az fontos, hogy csak olyat szabad venni, aminek a talpa és a kereke között van minimum 1-2 cm távolság, mert különben beleakad a forgácsba és nem tudja hajtani, és ne műanyag legyen, mert azt szétrágják.

[link]

- kis faházikó: Ebben tud aludni, ráadásul mászkálhat is rajta, rágcsálhatja…

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

- libikóka: Ahogy a hörcsög mászkál rajta, billeg alatta.

[link]

- kerítés: Ennek segítségével lerakhatod a padlóra, és nem tud elfutni, ráadásul, ha leteszed neki a kedvenc játékait, órákig leköti velük magát.

[link]

- szalmaházikó: Aludni és bujkálni is tud benne, akár rágcsálhatja is, így ezzel is leköti magát.

[link]


Ezeket saját tapasztalatomból írtam.

Ha van a közeledben Fressnapf üzlet, ott nézz körbe, mert ezeket biztos, hogy árulják ott is (én is onnan vettem).


Ha két hörit veszel, ne tegyél be nekik mókuskereket, mert amíg az egyik hajtja, a másik véletlenül közel mehet hozzá, így szabályosan a másik betekeri a mókuskerék alá, amibe bele is halhat. Én már régóta tartok fiú-lány hörit együtt, és nem tudom, hogy miért írják mindenütt, hogy megölik egymást, nálam eddig a 3 alkalomból egyszer sem lett halál. Az a fontos, hogy minél nagyobb helyük legyen! Viszont ne vegyél fiú-lány hörit egy helyre, mert feleslegesen és tudatlanul nem kell őket szaporítani. Inkább a két lányt ajánlom együtt. Én is őket tartottam együtt, és semmi baj nem volt belőle. Gömböt tényleg ne vegyél, mert a hörcsög tehetetlenül dülöngél benne, ha túl gyorsan fut, és nem tudja irányítani, megállítani. Ha szereted az állatokat, nem veszel neki ilyet. :) Ha van valami kérdésed, írj nyugodtan! :D

2012. aug. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hűha..utolsó válaszoló..ezek után szerintem már senkinek sem lesz semmi kérdése:p Én is köszönöm a válaszodat :p
2012. aug. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
második válaszolónak üzenem hogy a saláta nem k betűs
2012. aug. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ösnek : te ötos vagy és kettes :p Én 1-es, hármas, 4-es, 7-es és 9-es :p

Csak hogy ne legyen félreértés:P

2012. aug. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!