Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Igaz, hogy a malacnak egy...

Igaz, hogy a malacnak egy éves koráig kell társat venni?

Figyelt kérdés
Mert utána sok elpusztul, mert nem tudott szocializálódni.

2012. aug. 23. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem igaz. Csak akkor kell 1 éves koráig társat venni, ha nőstény malacod van, és pároztatni szeretnéd. Ugyanis a nőstény malacuk, ha 1 éves korukig nem szülnek, akkor elkezd porcosodni a szeméremcsontjuk, és ez akadályozza a szülést. Ezért 6-9 hónapos korában vemhesülnie kell, hogy 1 éves korára szüljön. Ha már egyszer szült, onnantól nem kell tartani ettől az "összenövéstől", így későbbi időkben is lehet tovább tenyészteni.

De ha egynemű párosról van szó, akkor nincs korlát, akármikor összeszoknak. Az enyém is 4 éves korában kapott társat, és nem volt gond az összeszoktatással.

2012. aug. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az #1-es írja.

De az biztos, hogy a malac jobban érzi magát, ha van társa, mindegy milyen idős korú. Egyéves fiúmalac mellé a legjobb egy kisebb, féléves vagy még fiatalabb fiúmalac. A lányoknál mindegy.

2012. aug. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bármikor vehetsz neki társat, nekem pl. azt mondták az állatkereskedésben hogy az 5 hónapos lány malacom mellé már nem lehet társat rakni, szakértő pedig pont az ellenkezőjét mondta. És persze egy hét alatt össze is szoktak. Szóval bármikor lehet.
2012. aug. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 malacbarát ***** válasza:

Nekem is van egy fiú malacom. Az mellé vettünk fiút már többször is de nem nem nagyon viselte el.Mindig egymásnak mentek.És ez nem csak nálam volt, mert már több malac gazditól is hallottam.

Amióta lány van mellette nagyon barátságos.

Szerintem így rakd össze a malacaidat: 2 LÁNY vagy 1 FIÚ és 1LÁNY!

2012. aug. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Amúgy lány malacom van, és semmiképp nem tenném össze fiú malaccal.

2012. aug. 24. 17:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a fiú ivartalanított, nyugodtan összeteheted őket. De egyébként az egynemű páros is tökéletes.
2012. aug. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!