Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 7 hetes afrikai fehérhasú...

7 hetes afrikai fehérhasú törpesünöm van. Mi lehet a baja ha a hasán és a pofiján hámlásos kiütések vannak? (gombásodásra gondoltam ebben a nagy melegben)

Figyelt kérdés
2012. aug. 26. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Hajjaj. Akkor kb egy hete van nálad igaz? Amikor elhoztad még nem volt rajta semmi?

Az a baj, hogy szívem szerint azt mondanám, vidd állatorvoshoz, de nagyon kevesen értenek hozzájuk és sokszor nem jól sül el a dolog.

Hogy néz ki az a kiütés?

Lehet allergiás. Mivel etették, ahol hoztad, és te mit adsz neki enni? Ez is lehet a ludas. Mi van alatta és miben tartod?

Gomba akkor szokott előfordulni pl, ha párás helyen van, pl terráriumba ami nem szellőzik jól.

2012. aug. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még az jutott eszembe, a szőre nem hullik? Lett féregtelenítve mielőtt elhoztad?
2012. aug. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szia!ma két hete hogy elhoztam!akkor még nem volt rajta semmi,kb 3-4 nap múlva jelentkeztek a kiütések!olyan mintha ilyen hámlásos lenne foltokban!nem hullik sem a szőre sem a tüskéje!állatorvoshoz nem merem vinni,mert mondták h telenyomják antibiotikummal,és az a sünire akár halálos is lehet!visszavittem a tenyésztőhöz akitől vettem, és ő mondta h gomba,adott rá olyan folyadékot amivel kenegetem!azt mondta 1 hét és jól lesz!Pedig ketrecben van,jól szellőzik!A forgás natur,és nem illatosított,ketrecben van,enni kukacot kap,macskatápot!Ha adsz egy email címet,küldök képet róla!Félek h ne legyen semmi komoly baja,úgy megszerettem :(
2012. aug. 27. 17:46
 4/6 anonim ***** válasza:

First-tel, vagy más aloe verás spay-vel is befújhatod. Tegyél be neki cicaalmos tálat, rá fog szokni, hogy oda végezze a dolgát és akkor biztos nem lesz olyan, hogy a pisis forgácson lépked, ráadásul tisztán tartani is könnyebb.


Amúgy azért nem vagyok biztos benne, mert a gomba a párától jön ki, a száraz idő nem igazán kedvez nekik. Rendesen látszanak a kiütések és piros, vagy csak lehámlik a bőr? Mert ki is száradhatott, arra pedig az aloe vera spray nagyon jó.

2012. aug. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ma reggelre láttam hogy zöldes a széklete és nyálkás...

Sejtelmem sincs mi baja lehet!Azt az aloeverás sprayt hol tudom megvenni?Ma megyek neki új tápot venni,mert ennek nem ismerem a márkáját,a kereskedő adta,esetleg ha tudsz olyan tápot ami jó ha leirod megköszönném!Ásványvizet fogok neki adni mert olvastam h attól is lehet zöld a széklete ha csapvizet adok neki!Nem piros ,sárgás hámlásos kiütés!

2012. aug. 28. 07:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Olvasd el az összetevőjét, kimérve is meg kell lennie a zacskójának valahol. Kell, hogy legyen benne hús. Az nem jó, ha húsipari termékeket és bizonytalan eredetű állati zsírokat tartalmaz. A legkönnyebben emészthető húsok a bárány és halhús. Az nem jó, ha töltőanyagként rizst és kukoricát használnak, mert a sün számára sokszor emészthetetlenek, sőt allergiát is okozhatnak. Olyat keress, amiben tartósítószerként a C és B vitaminok vannak, nem pedig szintetikusok.


A zöldes nyálkás hasmenés bélgyulladásra utal. Lehet elmúlik magától, az ásványvízre váltás sokszor segít. Ha nem múlik el, akkor viszont lehet muszáj leszel állatorvoshoz menni. De ha erre kerül a sor én azt mondom, ne engedd, hogy szurit adjon neki. Nekem az vált be, hogy a gyógyszerből ami adott kicsi mennyiséget (késhegynyit) feloldottam vízben és szemcseppentővel a szájába nyomtam. Így egyeztünk ki az állatorvossal.


A gomba szerintem el fog múlni a kencétől, amit a tenyésztő adott. Aloe verát lehet venni bio boltokban, talán drogériákban is, vagy internetről lehet rendelni. Ezzel az a gond, hogy oké, hogy elmúlik, viszont valamitől kijött. És ez az ok a tartási körülményekben keresendő. Nem tudom, nekem soha nem volt ilyen baja egy sünimnek sem. Azt nézd meg, nem-e pisil be a házába? Mert ha azon alszik, esetleg attól. De ha száraz minden, és megfelelően szellőzik, akkor nem kéne kijönnie. Ott hallottam még gombát, ahol egy alomnyi kis sün volt együtt, vastag falú házikóban és a nagy melegben beizzadtak, ahogy összebújtak. Milyen házikója van a tiednek?

2012. aug. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!