Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Már 3 éves a vadászgörényünk...

Már 3 éves a vadászgörényünk de kiskorába nem igazán tanítottuk meg neki hogy ne harapjon. Mennyi akkor rá az esélye hogy megharap és átharapja az ujjam?

Figyelt kérdés

2012. aug. 27. 19:23
 1/7 anonim válasza:
Az ujjadat nem fogja átharapni, de elég fájdalmas ha beleharap. A miénk is elég vad volt, úgy került hozzánk, de sokat foglalkoztunk vele és egy kicsit megszelídült. Egyszer harapott meg, véletlenül játék közben. De először csak vastag kesztyűben mertem hozzáérni. :)
2012. aug. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát már volt hogy valakinek átharapta az ujját etetés közben és azóta félek tőle de nagyon szeretem

Amikor simogatom nem igen félek tőle de amikor mutogatja a fogait akkor inkáb hátrálok habár lehet hogy éppen hogy játszani akar

2012. aug. 27. 19:56
 3/7 LeGrady ***** válasza:

Ha érzi, hogy félsz, az általában felbátorító jellegű.


Kitartó neveléssel lehet javítani a helyzeten, nálunk a harapásról leszoktatás gyorsabban ment, mint az alomra rászoktatás - utóbbit már felnőtt fejjel kitartó jutalomfalat osztással gyakorolta be.


Előző görink (nőstény) nem harapott erősen, de sokáig tartott a nevelése mivel első göri volt, és én tartottam is tőle kicsit. A folyamatos harapásori rászóláson, fejrázáson kívűl a legfontosbb az volt, hogy megtanultam úgy megfogni, hogy ne tudjon harapni. Ha nagyon felpörgött, durva lett, akkor egy kicsit ilyen "kalodába" lerült simogatás mellett. A második görinkkel (hím) már bátrabb voltam - de kellett is, mert véres történetek után lett kevésbé harapóssá mint az elődje. De csípkedni máig imád - pontosan tudja meddig mehet el maradandó seb okozása nélkül.


Szóval kitartás, és nem kell diktátornak lenned, de neki tudnia kell ki az úr a háznál (görik számára ez majdnem naponta bizonyítandó).

2012. aug. 28. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Légy következetes,ha harapni akar,akkor csak tedd elé az öklöd és nézd meg h akar harapni,akkor nem tud erősen megharapni mert nincs fogása.egyébként így a 3 év alatt nem is tudod,h erősen harap-e vagy sem?mikor fogtad meg utoljára??
2012. aug. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
sokat simogatom meg minden de amikor csak kitátja a száját én már félek tőle mert ha valaki ujját már átharapta akkor biztos nem gyenge a harapása >.<
2012. aug. 28. 14:58
 6/7 LeGrady ***** válasza:
Tudom, nem hangzik megnyugtatóan, de a görénytartónak a harpás kockázatát vállalni kell. Sosem lesz nulla a harapás esélye, csak nagyon nagyon pici.
2012. aug. 29. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nálam nulla mind a 2 görimnél,egyik se harapna meg soha,meg kell nevelni és nem lesz gond,nem vadállatokról van szó...
2012. aug. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!