Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacs téma. Egy kis...

Tengerimalacs téma. Egy kis segitséget kérnék! Na?

Figyelt kérdés

1-2 hét múlva megkapom a tengerimalacom volna pár kérdésem amit ti SAJÁT TAPASZTALATBÓL adnátok pár tanácsot.


Mivel eteted?

Hány naponta kell etetni?

Hány naponta cseréled az itatóban a vizet?

Hogy játszasz vele?

Milyen fajtájú tengerimalacok vanna? (ha tudsz linkej hozzá képet)

egézséges hetente fürdetni?

Hány hetente vágod a körmét?

Hetente cseréled az almot vagy 4-5 naponta?

Ha akvárium a ketrece azt is kimaossam?



MINÉL TÖBB EMBER VÉLEMÉNYÉT VÁROM! :)


EGY SPONTÁN KÉRDÉS:


Szép név neki a Zayn név?


2012. aug. 27. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Zöldségekkel: uborka, paradicsom, répa - kivéve K betűsek, mint káposzta karalábé... Ezek ártanak. Néha gyümölcs, de azt nem annyira szereti: alma, banán.. Szárazat is adok neki, mint széna, és különböző magok, jutalomfalatok. Plusz ki szoktam tenni az udvarra, és eszi a füvet is.

MINDEN NAP kell etetni, többször is.. Itatóba naponta kétszer is cserélem a vizet, és mindig elmosom, hogy ne algásodjon a tartója.

Kiveszem, "gyömöszölöm", "futtatom" (pl már megtanult bemenni az udvarról) - ezt jutalomfalatokkal tanítottam. Persze nem lehet úgy játszani vele, mint egy macskával..

Rengeteg fajta van, itt egy link: [link]

Én nem fürdetem ilyen sűrűn, elég havonta is.

A körmét kb akkor kell vágni, mikor elkezd visszakunkorodni, vagy hamarabb. De inkább vidd el hozzáértőhöz, ha nem vagy biztos benne, hogy meg tudod csinálni (pl ha kicsit harapós az állatod, és megijedsz, nehogy baj történjen)

Az alomcsere függ attól, hogy pl mekkora a ketrec. Nagy ketrecben elég akár hetente cserélni, kissebbe 3-4 nap. De ezt ki kell tapasztalni, úgyis látod, hogy éppen ráfér-e a takarítás, plusz érezni is fogod :D..

Az akvárium ketrecet én nem annyira ajánlanám, nagyon beragad nekik a levegő... De amúgy igen, ki kell mosni, mivel pisiszagú lesz az alomtól. Tegyél az alom alá újságpapírt, így kevesebbet kell majd takarítani,


Kicsit furcsa név, de szép :)

2012. aug. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én zöldségekkel etetem és táppal. Szénát mindennap rakj be neki, mert szüksége van rá. Nedves fűből nem sokat ehet, mert felfújódik tőle. Száraz fű persze adható, hiszen majdnem ugyanaz, mint a széna. Mindennap etesd, de attól függ, milyen gyakran fogyik a kajája. Tanácsolom, hogy ne adj neki dupla tápot, amikor az előző még nem fogyott el, mert nekem is kiszóródik. Az itatóban majdnem kétnaponta kell cserélni, attól függ, hogy fogyik. Hát annyira nem lehet vele játszani, max csak ölbeveszed, simogatod, a kezedből adsz neki enni, így hamar hozzád szokik. Képzeld, nekem meg azt írták, nem tanulja meg a nevét, mégis hívom és előjön!!! :D Én egyáltalán nem fürdetem és nincs szaga. És a körmét se vágom. Hát inkább 5-6 naponta cserélem az almot, amikor már pisi- és kakiszaga van, akkor már nagyon ki kell tisztítani. Az akváriumot csak akkor mosd ki, ha nagyon koszos, egyébként nem hiszem, hogy annyira kellene. Én ketrecben tartom, a ketrec jobb neki, de az akvárium se rossz. Szerintem nagyon cuki név neki, de lány legyen szerintem a malac. :) SOK SIKERT, MALACGAZDI!
2012. aug. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nagyjából leírták előttem, amit a malacról tudni kell.

Szerintem olvasd a gemon.ro és a malacok.hu oldalakat, addig is, amíg nincs még malac.

Saját tapasztalat, hogy inkább két (azonos nemű) malacod legyen, sokkal jobban érzik magukat ketten!

Az alapeledel a széna, az mindig legyen előtte és friss víz.

A széna koptatja a fogát, anélkül elég hamar túlnő és akkor le kell vágni belőle! Minden nap kétszer kapnak tápot, fejenként 1-1 evőkanállal. Ugyanakkor adok nekik zöldséget, vagy gyümölcsöt is. Répát, almát legtöbbször.

Emellett fűfélét, petrezselyemzöldet, pitypangot, meg mikor mi van otthon. Uborkának mindig lenni kell a hűtőben, mert anélkül nem tudják a napjukat elképzelni!

Ha a zöldség, gyümölcs nem fogy el, egy idő után kiveszem előlük, a következő etetéskor visszaadom! A vizet sokszor cserélem (általában etetéskor), akkor is, ha nem fogy, hadd legyen friss!

A játszás abból áll, hogy kiengedem őket a szobába és nézem, ahogy játszanak egymással, futkároznak, kergetőznek. Imádják a simogatást és sokat kell beszélni hozzájuk!

Sokféle tengerimalac van, de leginkább csak a szőrük különbözik, "belül" egyformák (persze minden egyes malac más-más egyéniség).

Nem szabad hetente fürdetni, elég félévente is. A gyakori (főleg a samponos) fürdetés leoldja a faggyúréteget a bőréről, és sokkal kevésbé lesz a bőre ellenálló.

A körmeit nem tudom milyen gyakran vágom, ha ölbeveszem és érzem, hogy nagy, akkor vágok egy kicsit belőle. Először bízd az orvosra, vagy valaki olyanra, aki gyakorlott benne és figyeld meg jól, hogy hogyan kell!

Hetente (általában hétvégén) cserélem a teljes almot, ilyenkor a ketrecet, etetőt, itatót is kimosom ecetes vízzel. Hét közben egyszer az alom egy részét (ahova pisil) azért kicserélem.

2012. aug. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM AZ EDDIGI TANÁCSOKAT!


Sajnos csak 1 tengerimalacot kapok egyelőre ami fiú lessz. De unaktesommal egyszerre kapjuk és az ővé lány lessz és majd szaporitjuk öket hogy ne legyenek egyedül.


Lány tengerimalacot lehet ivartalanitani?

Ha igen az mennyi pénzbe kerül

2012. aug. 28. 10:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Azért csak úgy ne kezdjetek szaporítani, nem olyan egyszerű dolog az.. Mi régebben befogadtunk 3 malackát egy olyan helyről, ahol egyáltalán nem foglalkoztak velük, csak úgy születtek a babák egymás hegyén-hátán. Na el is mondtam szépen a véleményemet.. Egy héten belül mind a három malac elpusztult. Vittük orvoshoz, azt mondta látszik, hogy nem kaptak rendesen enni, meg atkásak is voltak.

Gondolom, hogy te adnál nekik, de sok dolog van még, amire fel kell készülni, ha kismalacokat akarsz. Mindenekelőtt rengeteg figyelem, és nem árt a hozzáértés.

2012. aug. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne szaporitsátok őket!!!!! Csak azonos neművel engedd össze a malacodat!!!!
2012. aug. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
akkor szaporitom amikor akarom
2012. aug. 28. 21:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak legyél elővigyázatos, mindennek járj utána, mielőtt szaporításba kezdesz. Sok teret, foglalkozást igényel ez a dolog. Nem olyan egyszerű, mint mikor kismacskák születnek és ellátják magukat. Tényleg mindenre figyelj oda!!


Pl: Ha vemhessége idején hím társaságában van, közvetlenül az ellés előtt, vagy ha állandó felügyelet alatt van, eközben a hímet tegyük külön, mert a nőstény ovulációja mindjárt a fialás után - az elléstől számított 2-dik órában - beindulhat. A szülés utáni (postpartum) ivarzás tengerimalacnál a 2-15 órában már bekövetkezik. Ha hím van a közelében, mindjárt az ellést követően újra vemhes lesz, ami rendkívül egészségtelen a nőstény (és a kölykök) számára!


Meg annyi minden van még..

2012. aug. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egy fiú vagy lánymalac ivartalanítása olyan 7-15 ezer Ft. De semmi szükség rá, ha nincs más nemű a közelben.


Ha egyszerre kapjátok a malacokat, akkor lehet, hogy egy helyről és testvérek. Őket inkább ne engedjétek összepározni.

2012. aug. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!