Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy oldjam meg a tengerimalac...

Hogy oldjam meg a tengerimalacom etetését?

Figyelt kérdés
Van egy hat hónapos tengerimalacom (fiú) és nem birom megoldani az etetését!!!! Az itatóját már rendeztem, mert régen mindig kifolyt belőle az összes víz. Az etetőjét használom a víztárolójának. A kajáját viszont nem tudom mibe rakni!!! Teszek egy tálat, ránehezedik és felborítja. Akkor a ketrec széléhez damillal rögzítem a tálját, egy nádból készült "etetőt", erre elrágta a damilt, ezért a tál leesett. Hogy adjam neki a kajáját?? Nincs ötletem!!!! SEGÍTSETEK KÉRLEK!!!!!

2012. aug. 27. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
A ketrec széléhhez tegyél egy etető tálat, azt gyors kötözővel rögzítsd oda utána még valami falemezzel fedd el úgy hogy ne bírja elrágni a műanyag kötözést. Így garantált hogy nem borítja fel a tálkát. Én ezeken kívül a zöldséget, gyümölcsöt bedobálom simán neki és úgy megeszi szépen a táljába csak magvakat teszek neki.
2012. aug. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
XD De a fát is elrágja. Ő mindent megrág!!!
2012. aug. 27. 22:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy tengerimalac?

Azok azért annyira nem szoktak mindent elrágni!

Az enyémeknek a széna szénarácsban van, a tápot meg egy jó nehéz üveg hamutartóban kapja, azt nem borítja fel!

2012. aug. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Vegyél egy ilyet: [link]

De amúgy a kiömlött kaját meg tudja enni az alomból is, szóval éhen halni nem fog, ne aggódj :D

2012. aug. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha veszel egy új itatót, akkor minden megoldódik. 500 Ft. De kereshetsz mondjuk kerámia virágkaspót, vagy üveg kompótos tálkát, hamutartót, találd fel magad!
2012. aug. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
trixie keramiatal , abbol nem tudja kiboritani vagy kikaparni a kajat. De hamutal is tokeletes a celra, es lehet h olcsobb is
2012. aug. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Lovascsaj_17 válasza:

A legegyszerűbb megoldás az lenne, ha vennél neki egy olyan házat, aminek a tetejére van "beépítve" egy etetőtál. Ilyet szinte minden kisállat boltban találsz. Az enyéimnek pl ilyen van:


[link]


Ezt tuti nem borítják fel! :)


Itt van egy másik megoldás is, ez a tálka úgy van kiképezve, hogy ha a tengericoci rá is támaszkodik, nem burul el. (Saját tapasztalat.:)


[link]


Egyébként ne stresszelj ennyire azon, hogy kiborítja a kajáját, a tengerimalac szívesen eszik a földröl is, én is néha szétszórom nekik a magokat, had keresgéljék. Próbáld ki egyszer te is, élvezni fogja. :)

2012. aug. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat! Azért túloztam, nem mindent rág meg. XD XCsak a fadolgokat.
2012. aug. 28. 14:49
 9/9 A kérdező kommentje:
Sikerült neki megoldani az etetését, hamarosan elvesz egy másik malacot. :)
2012. szept. 2. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!