Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a különbség ha tenyésztőtől...

Mi a különbség ha tenyésztőtől vagy kisállat kereskedésből veszünk törpenyulat?

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 11:33
 1/8 chrishu ***** válasza:

Kisállatkereskedésben lehet, hogy nem értenek hozzá és összezárva tartják őket(vanak kivételek persze)

A tenyésztő rendszerint ért hozzá és biztosítja a nekik megfelelő környezetet(itt is vannak pesze kivételek)

2012. aug. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmi. Elvileg mindkettőnek van orvosi igazolása.


Amúgy miért törpét akartok? Házinyúlban nem gondolkodtok(közöttük is vannak lomhább, nyugisabb típusok)?

Tény, hogy nagyobb ketrec kell nekik. Ha van helyetek, akkor én inkább egy rendes hosszúfülüre szavaznék. (Nekem most 10 van, 3 nagy, 7 kicsi).

2012. aug. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Kereskedésben sokszor teljesen rosszul tartják őket,nem megfelelően etetik.Jó eséllyel nem is kézhez szokottak.

De a legnagyobb gond,hogy nem tudhatod nem-e keverék nyuszit fogsz ki és ha keverék akkor jó eséllyel foghibás lesz.Aminek eredményeképp viheted elég sűrűn az orvoshoz,hogy visszavágja a fogait.Aztán ahogy nől a nyuszi,meglephet az is,hogy nem igazán törpe a mérete.:)

Sok nyuszi túl kicsi is,korábban vannak elválasztva mint kéne,mert akkor picibbek,könnyebben elviszik őket.


Egy jó tenyésztőtől egészséges,kézhez szokott,valóban törpenyuszit kapsz,akit megfelelően tartott még nála volt.

Ha nyuszit szeretnél,én azt mondanám keress egy jó tenyésztőt.

2012. aug. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elméletileg az, hogy a tenyésztők csak a legjobb példányokból született, egészséges, tökéletesen tartott állatokat adják el, (tehát a genetikai betegségek esélye igen csekély) míg az állatkereskedésben a felesleges szaporulatokat és a megunt kisállatokat árulják.

Gyakorlatilag az, hogy a tenyésztők jól tartják őket, és Neked is rengeteget segítenek, (és persze ugyanúgy egészséges, életerős állatkákat tenyésztenek) míg az állatkereskedésekben semmit nem konyítanak hozzájuk.

Tehát ha nem zavar, hogy beteg, nem jól tartott állatkát is kifoghatsz állatkereskedésből, vagy nagyon elvadultat, akkor nyugodtan vehetsz onnan.

2012. aug. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat! :) Akkor jobb lesz ha keresek itt a környéken egy tenyésztőt! :)
2012. aug. 28. 12:03
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne már 4-es.

Ennyire fekete-fehér lenne?

Ráadásul még fenyegeted is a kérdezőt...

2012. aug. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nyilván van jó kereskedés, és rossz tenyésztő. Én mindkettőből ismerek egyet-egyet. De jó tenyésztőből, és rossz kereskedésből sokkal többet láttam már.

Ha egy kisnyúlnak van származási lapja, oltva van, és még szelíd is, elviszik háztól. A legjobb tenyésztőknél várólista van, és pár napos korban előjegyzett állatok.

Szerinted mi jut a kereskedésbe?

Sajnos mi egy félreértés folytán kipróbáltuk a különbséget, és az állatorvosok is tudnának mesélni.


A beltenyésztés, és az állófülű - lógófülű keverékek között rengeteg a beteg.

2012. aug. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hogyha most jobban belegondolok igen. Nagy különbség van. Köszönöm! :)
2012. aug. 28. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!