Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy oroszlánfejű törpenyus...

Van egy oroszlánfejű törpenyuszim. Hogyan játsszak vele? Mit tud élvezni egy nyuszi?

Figyelt kérdés
és még azt is tudni szeretném hogy hogyan szelidítsem meg annyira hogy miután vissza szeretném tenni a ketrecbe meg tudjam fogni és ne meneküljön el. simogatást puszilgatást engedi. amikor kisebb volt akkor akárhogy emelgethettük nem kapálózott. de most akárhányszor felemelem karmol és kapálózik. szeretném ha olyan szelíd lenne hogy odajönne hogy simogassam,hátra tudjam fektetni stb. arra is kíváncsi lennék milyen játékot adjak neki?
2012. aug. 28. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
hat nekunk nem torpenyuszink volt, de mi fogocsaztunk vele.. Nem vicc, kivittuk kertbe, es futott utanunk :D de am jateknak pl jo egy wcpapir guriga minek behajtod a ket felet es finomsagokat raksz bele. Megszelidulni pedig akkor fog ha minden nap 2-3orat raszansz es simogatod, beszelsz hozza, kezedbol eteted. Az jo modszer, h mindig mikor elvesz vaamit a kezedbol simogasd meg, es egy ido utan osszekoti a kezed a jo dolgokkal, es nem fog felni a simogatastol es emelgetestol se :)
2012. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2012. aug. 28. 14:52
 3/5 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Minden nyuszi mást szeret 'játszani', az enyém például imádja gurígatni a a Kindertojás műanyag belsejét, amire egy kis lyukat fúrtam és tettem bele Neki pár szem tápot. A raffia répái és a csörgős labdája Őt nem érdekli, kár is volt megvenni. :/

A szelídítéssel kapcsolatban annyit tudok tanácsolni, hogy, ahogy az előttem lévő is írta, foglalkozz Vele minden nap pár órát, simogasd, puszilgasd, vedd fel gyakran, hogy megszokja a dolgot, és, ami a legfontosabb (ezt a nyuszim tenyésztője, Kachichian Zita, a Makkocska Tenyészet tulajdonosa tanácsolta nekem): ha kapálózik, tiltakozik, mikor felveszed, csak fogd meg még erősebben és határozottabban (próbálj meg nem ügyetlenkedni, hogy érezze rajtad, nem vagy bizonytalan), és ne tedd le, csak akkor, mikor már szeretnéd (és mikor már nem kapálózik).

Vedd gyakran ölbe is, és ha el akarna menni onnan, akkor azt ne hagyd, tartsd ott magadnál, ameddig csak szeretnéd, és simogasd, beszélj Hozzá halk, kedves hangon (mint ahogy a kisbabákhoz szoktak :) ), plusz szerintem adhatnád Neki a tápot is kézből (meg minden mást is, nem tudom, mennyi idős a nyuszi, hozzászoktattad-e már a zöldségekhez, gyümölcsökhöz?), ezzel Hozzád és a kezedhez köti majd a kaját, márpedig a nyuszikhoz is a hasukon keresztül vezet a legkönnyebb út. :)

Szóval, szánj a nyuszatra sok időt (amennyit csak tudsz), vedd ölbe és fel sokat, na meg légy Vele határozott, következetes, türelmes és nem utolsó sorban adj Neki nagyon sok szeretet, hidd el, meghálálja majd! Meglesz a sok törődés eredménye. :)

Egyébként, megkérdezhetem, hogy hol vetted a nyuszidat? Ha tenyésztőnél, akkor már biztos kézhez szoktatták, ha állatkereskedésben vagy szaporítónál, az nem olyan szerencsés, beteges és vad lehet a nyuszi egy idő után, de reméljük, ez Nálatok nem lesz így (már ha nem tenyészetből vásároltad).

Ja, és amúgy ez a tiltakozó viselkedés lehet csak azért, mert nem szokta meg a nyussz kellőképpen az emelgetést, esetleg érzi Rajtad a határozatlanságot, vagy csak egyszerűen nem az az 'imádom, ha lógok a levegőben'-típus, de az is lehet, hogy ivarosodik, ezért csinálja a cirkuszt. Ezen általában csak az ivartalanítás segít. Mennyi idős a tapsifüles?

Na, szóval helyesen fogd meg, és ne tedd le, ha kapálózik, se!

Sok sikert, meglesz az eredmény! :)

2012. szept. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves 2.! nagyon szépen köszönöm a segítséget! tenyésztőtől vettük! ő sokat simogatta meg ilyenek. kb. 5 hónapos.
2012. szept. 23. 14:58
 5/5 A kérdező kommentje:
ja és zöldséget gyümölcsöt már szokott enni.
2012. szept. 23. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!