Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy hörinek hány literes...

Egy hörinek hány literes akvárium kell?

Figyelt kérdés

2012. aug. 28. 18:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

semennyi

Hörcsögnek terrárium kell.

2012. aug. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
48%
40 liter ha jól emlékszem, de desztillált víz kell bele.
2012. aug. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az első kommenten mosolyogtam :). De igaz, ha azonos "üvegedényt" vizzel töltesz fel és vizi élőlényeket tartasz benne akkor akvárium. Ha szárazföldi állatkák lakják akkor terrárium. De hogy a kérdésedre is válaszoljak: a hörcsögök és egyébb rágcsálók innkább mozgásteret kívánnak, tehát az alapterület a lényeg. Gondolom arany-hörcsög. Neki ha egyedül van elég egy kb. 40x40-es(mondjuk ebben már 2-3 is elél) alapterület, persze ha nagyobb az nem baj. Legyen az alján forgács vagy száraz fü, esetleg széna. Bár a vizelete hamar szagos lessz tehát a forgács a legjobb választás mert az felszívja és nem érezni annyira. Vizet ne adj neki, csak zöldségeket és gyümölcsöt, viszont kerülj minden "K" betűs(karalábé,karfiol,stb.) dolgot mert azok felfújhatják szegényt és bele pusztulhat. Ezeken kívül mindenféle magot. Valamint gondoskodj neki valami vacok féléről ahová el tud bújni. Ez lehet kereskedésben kapható házikó vagy odú, esetleg a háztartásban talált akármi amit nem tud szétrágni és megfelelő a mérete. Nekem annó pl. egy kicsi befőttes üveg volt a ház amit valami keményre száradó festékkel festettem sötétre, nagyokat aludt benne :). És mivel üveg, nem tudta szétrágni. Végül nem árt egy kerék amiben szivesen futkározik, ezt is kereskedésekben be tudod szerezni, a rágás miatt a 100%-ban fémet ajálom. Heti egy alomcsere fontos. Ja és nem árt lefedni a terráriumot mert az álatkák előszeretettel szöknek(persze szellőzzön is). Nagy vonalakban ennyi a höri tartása.
2012. aug. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Első kommentelő: A terrárimuot nem literbe számolják így honnan tudjam hogy mennyi kell neki? -.- harmadik kommentelő: köszi:)
2012. aug. 28. 19:38
 5/14 anonim ***** válasza:

Legyél következetes! :)

(első)

2012. aug. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

VISZONT

Az akváriumnál lényeges az üvegvastagság és a pöpec ragasztás. Terráriumnál gyakorlatilag ablaküveg is jó, akármekkorát készítenek, így olcsóbb is lehet, csak tudd, hogy az nem akvárium akvárium, hanem terrárium akvárium. Esetleg... kaktuszokhoz is jó még.

2012. aug. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
40 literes akvárium
2012. aug. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én inkább a ketrecet ajánlanám, 2 hörcsögnél is tapasztaltam, hogy aggresszívebbek a terráriumban.
2012. aug. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%

2 hörcsög mindenhol agresszív mivel NEM társas állatok, területvédők, nem tűrnek meg mást a helyükön.

Én mindenképp azt mondanám, hogy hörcsögnek vegyél ketrecet, az jóval olcsóbb is és jobban szellőzik.

2012. aug. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én is ketrecet akarok, ki is szemeltem egyet, csak ilyen tegyük fel kérdés volt :D
2012. aug. 29. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!