Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van egy 1 éves dzsungáriai...

Barbikácska kérdése:

Van egy 1 éves dzsungáriai törpehörim de még mindig nagyon fél tőlem hogy lehetne hozzámszoktatni és eggyáltalán van még remény rá hogy nem fog tőlem félni?

Figyelt kérdés
hörim segítése

#höri szelídités
2012. aug. 29. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a kezedből etetni. Minden nap szánj rá pár percet, majd, ha már megszokta, vedd kézbe és ekkor is adj neki valamilyen kaját! Egy kisállat szívéhez a hasán keresztül vezet az út!
2012. aug. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem rengeteg dzsungival volt dolgom, és kitapasztaltam, hogy mind máshogy viselkedik az emberrel. Volt egy különleges fehér dzsungáriai hörim, és őt sose tudtam magamhoz szoktatni. Egyszerűen bármit csinálhattam nem ment. A többi hörcsög pedig van, hogy már alapból "rendes". És van amelyiknek kell egy kis biztatás. Valóban az a legjobb, ha próbálod etetni. Mindig adj neki kis ínyencséget. Pl. nagyon szeretik a paradicsomot meg a salátát. A saláta levélben hagyhatsz egy kevés vizet, és ilyen meleg napokon imádnak belemászni vagy megnyalogatni. Ezzel biztos szerzel nála jó pontot. És ha így sincs eredménye, próbálkozz csokival :). Tudom ez furán hangzik, de én ezt akkor próbáltam ki, mikor kiszöktek. Csokira azonnal ott teremnek. Most itt nem egy kocka csokira célzok, hanem egy nagyon apró darabra. Azzal próbáld a kezedbe csalogatni. Ilyen kis különlegességekkel lehet, hogy változik a véleménye :). Sok sikert!
2012. aug. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha már egy éves, akkor ne várd, hogy változni fog a természete! A szelídítést még a legelején el kell kezdeni, ilyenkor már nem nagyon tudsz mit tenni vele. :/ De ahogy az előttem hozzászólók is írták: finom nasival esetleg sikerülhet.
2012. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a leveleket !!:)

amúgy már sokat próbáltam már kézből etetni az enyém a sajtot szereti de már nem merek többet adni neki mert már nagyon kövér szegényke :(

2012. aug. 31. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!