Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet valami baja a tengerimal...

Malacbarát kérdése:

Lehet valami baja a tengerimalacnak?

Figyelt kérdés

2 hete vettem egy lány malackát, de 2 napja született neki egy kicsinye. Feltételezem az apjától. Amikor megszületett 2 óráig csak feküdt, és a hátsó lábait húzta maga után. Estére szerencsére jobban lett, és már szaladgál is, de közel sem annyit mint az előző kismalacaim. Szerintetek miért nem tudta mozgatni a lábát? Lehet köze ahhoz, hogy az anyja az apjától lett terhes? Most már nem lesz semmi baja ugye? Úgy értem egészségesen felfog nőni?

A válaszokat előre is köszönöm.



2012. aug. 31. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Ő az egyetlen kicsi? Nem viselkedik azóta furcsán? Szerintem vidd el állatorvoshoz, az a biztos. Ha tényleg a nagyapja az apja, akkor nyomorék is lehet.
2012. aug. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ő van egyedül, és már jobban van. Nem szeretném állatorvoshoz vinni csak ha nagyon muszály.
2012. aug. 31. 17:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Rendben, te tudod. Ha baj van, akkor muszáJ lesz elvinned. :)
2012. aug. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézegesd a lábát, hogy jól áll-e.

"Beltenyésztésben előforduló leggyakoribb rendellenességek: állcsontproblémák, fogtúlnövés, szürkehályog, gyenge immunrendszer, lecsökkent általános életerő, magas fiatalkori mortalitás, daganat. Viszonylag ritkábban előforduló fejlődési rendellenesség a dongaláb, mely a láb veleszületett helytelen állásában nyilvánul meg. Hasonló, a valódi dongalábbal könnyen összetéveszthető deformitás a méhen belüli elhelyezkedési szabálytalanság miatt fellépő lábprobléma, mely könnyen kezelhető. A szülés utáni első napokban a kölyök szervezetében az anyai lazító hormonok még magas szinten megtalálhatók, ezért a torzulás megfelelő gyengéd masszírozással könnyen korrigálható. Ha szükséges, a deformált lábat néhány napra mikropórusos műanyag sínbe helyezhetjük."

[link]


Lehet, hogy csak rosszul feküdt az annyja hasában, vagy kicsit koraszülött. Figyeld, hogy szopik-e!

2012. aug. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hunika99 válasza:
figyelj vidd el az allatorvoshoz de gyorsam az en tengeri malacon is igy kezdte azutan nem tudott enni inni jarni s elpusztult egy idelyig inyekciobol etettem kulonbozo vitaminokkal de 2 het mulva elpusztult (lebenult)
2012. aug. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!