Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacok alá lehet...

A tengerimalacok alá lehet plédet tenni?

Figyelt kérdés
A forgácsot mindig kirúgják, a pellet meg túl drága, és láttam hogy külföldön sokan csinálják így. Nem lehet valami bajuk a malacoknak a pléd anyagától? És nem fog a pléd büdös szagot árasztani? Meg gondoltam arra is, hogy berakok nekik egy tálcát alommal, de nem szobatiszták szóval lehet hogy nem is használnák? Előre is köszi a válaszokat?
2012. aug. 31. 17:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

hát sztem nem jó ötlet a pléd..az tuti h nagyon büdös lesz..és a karmaik is beleakadhatnak..

lehetne esetleg szénát v szedjél füvet jó sokat!

2012. aug. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Antimod ***** válasza:
Én sem javaslom, átnedvesedik, és esetleg felfázhatnak tőle. Inkább szórják ki a forgácsot, van porszívó. Érdemes nagyobb darabos forgácsot venni (de legyen puha), ami nem poros, és kézzel is össze lehet szedni.
2012. aug. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
vagy a ketrec alá rakod a plédet, és ha kiszórják a forgácsot, akkor csak kirázod
2012. aug. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 alizka0827 ***** válasza:
Én a fürdőszobaszőnyeget tudom ajánlani!Az jó nedvszívó képességgel rendelkezik.Ezt lehet úgy használni,hogy pellet+rá a f.szobaszőnyeg.De mivel írtad,hogy drága,és igazad is van,vehetsz macskaalmot is alá,az olcsóbb!Tényleg nagyon sokan ajánlják a f.szobaszőnyeges megoldást,pl a [link] oldalon is!:)Remélem segítettem valamennyit.
2012. aug. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Amit te irsz,hogy külföldön használnak plédet,az nem sima pléd,hanem flece anyag,ez olyan,mint a pléd,de átereszti a pisit,szóval nem beszivja és nem tocsog rajta a malac. Flece anyag vagy fürdőszobaszőnyeg és alá fapellet,ez a legjobb megoldás.
2012. aug. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 31. 18:37
 7/14 A kérdező kommentje:
És a fürdőszobaszőnyeg alá nem jó a forgács? Mert még van egy csomó forgácsom, mert apukám takarékosság szempontjából egy nagy, 20 kilós zacskóval vett, és még meg van több mint a fele:) és a macskaalomtól nem lesz bajuk a malacoknak? Már több helyen olvastam hogy ha megeszik akkor betegek lesznek.
2012. aug. 31. 18:43
 8/14 anonim ***** válasza:

Én pléden tartom a malacaimat, már több mint két éve! Illetve ahogy az egyik előttem válaszoló írta, nem egyszerű pléden, hanem "fleece"-en. Ami 100 % poliészter anyagot jelent. Ezt bárhol be lehet szerezni, múltkor vettem újat az Auchanban, 150 x 200 cm-es volt 1.100 forint, úgyhogy nem is drága. A fleece alá mindenképp kell valami, ami még beszívja az anyagon átszivárgott pisit, én kezdetben kukoricacsutka almot tettem alá, és arra a plédet, mert a pellet túl kemény, de az aprószemű kukoricacsutka alom pedig puha volt, és ugyanolyan jó nedvszívó, mint a pellet. Viszont egy éve már áttértem arra, hogy kutyapelenkát teszek a pléd alá, és így nekem jobban bevált. A plédet viszont nem egyszerűen csak leterítem a ketrec aljára, azért, mert az én malacaim imádnak bebújni minden alá, legyen az bármi, szőnyeg stb., így ha így raknám, alá is bebújnának, és összekuszálnák az egészet, úgyhogy én úgymond kibélelem vele a ketrecet, szóval odafogatom a ráccsal. És így nem tudnak alábújni. A sarkokba ahova a pisi megy, oda rakok kisebb fleece darabokat, azért, hogy ne kelljen naponta cserélgetnem a nagy plédet, hanem csak a kicsiket, mert hiába jó nedvszívó, azért pár nap alatt büdi kezd lenni. De így nekem a nagy pléd, ami az egész ketrecben van kibír egy hetet, a kicsiket a sarkokban pedig naponta cserélgetem. Macerásnak tűnik, meg lehet hogy az is, de nekem bevált, és a malacok is szeretik.


[link]


[link]

2012. aug. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 alizka0827 ***** válasza:
Hát szerintem próbáld ki,és meglátod,hogy mennyire válik be.Egy próbát mindenképp megér.Nem eszik meg a macskaalmot,az enyém nem ette meg régebben,mikor használtunk.Mi most pellet+forgácsot használunk:)
2012. aug. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat:) Előbb kipróbálom a fürdőszobaszőnyeget a forgáccsal, legalább nem tudják kiszórni az almot, aztán ha nem lesz jó, akkor talán macskaalom vagy ilyesmi.
2012. aug. 31. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!